FX 8320 sisteme fazladan RAM eklemek mantıklı mı?

Yücelolmez

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler,

ASUS M5A78L-M LX3 anakart
AMD FX 8320 işlemci
Sapphire RX570 4 GB ekran kartı
DDR3 8 GB 1600MHz RAM
Böyle bir sistem var.

Bu sisteme 4 GB daha RAM ilave etmek istiyorum. Bu sistem beni be kadar idare eder?

Anakartım DDR3, DDR4 bir siteme geçmem gerek var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsi tavsiyem ek RAM almak yerine, işlemci-anakart ve RAM'inizi satıp. En azından Ryzen 5 1600-B450 S2H-8 veya 16 GB RAM almanız olacaktır, elinizdeki sistem ölü yatırımdan başka bir şey değil.

İyi günler,

ASUS M5A78L-M LX3 anakart.
AMD FX 8320 işlemci.
Sapphire RX570 4 GB ekran kartı.
DDR3 8 GB 1600MHz RAM.
Böyle bir sistem var.

Bu sisteme 4 GB daha RAM ilave etmek istiyorum. Bu sistem beni be kadar idare eder?

Anakartım DDR3, DDR4 bir siteme geçmem gerek var mı acaba?

AM3+ sisteme sahiptim. R5 1600 12nm sisteme geçtim. Öffff eşekten inip arabaya binmişim.

peki beyler bana anakart ram ve işlemci önerisi yazarmısınız işlemci ekran kartına darboğaz yapmaması adına dikkat ederseniz iyi olur.

NOT öğrenci olduğumu unutmayıp fazla uçmayınız.
😀

Zaten önerilen 12nm Ryzen 1600x, B450 anakart ve en düşük 8GB 3000Mhz Ram elindeki sisteme göre işini oldukça fazla görecektir. Rx 570 kartı bir süre daha kullanabilirsin, Zamanla uygun fiyatlı bir Rx 590 da edinirsen bu sistemden maximum güç elde edersin.

Zaten önerilen 12nm Ryzen 1600x, B450 anakart ve en düşük 8GB 3000Mhz Ram elindeki sisteme göre işini oldukça fazla görecektir. Rx 570 kartı bir süre daha kullanabilirsin, Zamanla uygun fiyatlı bir Rx 590 da edinirsen bu sistemden maximum güç elde edersin.
O sisteme RX 570 bile fazla denebilir. RX 590 almasına gerek yok. Olduğu gibi bırakın sistemi.
Ekstradan yatırım yapmaya değmez.
Paranız olunca, elinizdeki sistemi de satarak üzerine takviye yapıp daha iyi bir sistem alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı