FX 8320 ve HD 6570 sistem CS 1.6 düşük FPS problemi

FerhatBaltas

Decapat
CS 1.6 oyununda 60-70 FPS alıyorum, eğer bu sistem ile aldığım FPS normal ise yeni bir ekran kartı almak istiyorum. 2. el olarak alacağım bütçem 700-800 arası. Eğer normal değil ise bir sebebi var ise lütfen bana yardımcı olun.

Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: AMD FX 8320 8 GPU 3.5 GHZ
  • RAM: 8 GB HYPERX FURRY DDR3 1600MHz
  • Ekran Kartım: AMD READON HD 6570 2 GB (Fakat Dxdiag Baktığımda Top Bellek 4095 MB Gözüküyor)
  • Anakart: M5A78L Series (AMD 760G / SB710 Chipset Support) CD De Böyle Yazıyor
  • Hard Disk: 500 GB Kingston

Arkadaşlar aldığım FPS normal mi? Eğer normal değilse yapılacak bir şey var mı? Nasıl bir düzenleme yapmalıyım? Yukarıda belirtiğim gibi FPS'i 600 700 yapmak için ne gerekli?

1.png
2.png

Dostum boşa para harcama eski bir sistem. Buldozer mimarisi oyun için hiç iyi bir mimari değil 700-800 TL'ye satılıyor da olsa, boşa para harcamış olursun.

Bu sistem oyunu rahatlıkla çalıştırır. Herhangi bir yükseltmeye gerek yok.

Oyun orijinal değilse oyunu orijinal olarak satın al. İndirimlerde 2 ₺ kadar düşüyor.
Counter-Strike on Steam
Korsan sürümler eski olduğundan bazı komutları yazmadan FPS 100 üstüne çıkaramazsın.

İlk olarak V-Sync ayarını kapatın.
Sonrasında oyun içinde é tuşu ile konsolu açın. Aşağıdaki komutları yazın.
Kod:
fps_override 1
fps_max 999
20190131195802_1.jpg

20190131195822_1.jpg
Monitör 60 HZ ise tavsiyem 100 FPS limitine sabitleyerek oynayın.
Monitör 144 HZ ya da üzeriyse Hertz değerinden 5 ya da 10 fazla olarak sabitleyin.
Mesela 144 HZ için 150 FPS sabitleyin.

Bu sistem oyunu rahatlıkla çalıştırır. Herhangi bir yükseltmeye gerek yok.

Oyun orijinal değilse oyunu orijinal olarak satın al. İndirimlerde 2 ₺ kadar düşüyor.
Counter-Strike on Steam
Korsan sürümler eski olduğundan bazı komutları yazmadan FPS 100 üstüne çıkaramazsın.

İlk olarak V-Sync ayarını kapatın.
Sonrasında oyun içinde é tuşu ile konsolu açın. Aşağıdaki komutları yazın.
Kod:
fps_override 1
fps_max 999
Monitör 60 HZ ise tavsiyem 100 FPS limitine sabitleyerek oynayın.
Monitör 144 HZ ya da üzeriyse Hertz değerinden 5 ya da 10 fazla olarak sabitleyin.
Mesela 144 HZ için 150 FPS sabitleyin.
Dostum Steam Kullanıyorum Bende de böyle 500 600 Gösteriyor Ama oyuna girince kasma yapıyor. Lag giriyor Çoğu kodu da kullanıyorum
Dostum boşa para harcama eski bir sistem. Buldozer mimarisi oyun için hiç iyi bir mimari değil 700-800 TL'ye satılıyor da olsa, boşa para harcamış olursun.
Ekran kartı ile düzelmez mi bu sistem ? Demek istediğini pek anlamadım :(

@FerhatBaltas Dostum bu sisteme getirdiğiniz güçlü parçalar pek birşey değiştirmez. Ekran kartını yükseltseniz işlemci darboğaz yapar, işlemciyi yükseltmek içinde anakartı da yanında değiştirirsiniz o yüzden bir manası yok bu sistemin.

@FerhatBaltas Dostum bu sistem Update yapmaya uygun değil ve yanında gelen ekran kartı da eski. Ekran kartları genellikle performans yönünden geometrik büyüme gösterirler mesela GTX1070'in GTX980Ti modelinden daha performanslı olması gibi, bir önceki nesilin en üst seviyesi bir sonraki nesilin orta üst seviyesine tekamül ediyor. FX8320 bir buldozer mimarili işlemcidir ve bu işlemcide çekirdek yerine modüller kullanıldığı için çoğu ekran kartını tam manası ile besleyememektedir. İlerleyen zamanlarda siz buna yeni bir ekran kartı taktığınızda besleyemeyecek ve çöp olacak tüm sistemi yeniden kurmak için para harcayacaksınız. Bu yüzden boşa paranızı verip ağrısız başınızı ağrıtmayın diyorum.

Üstadım bu sistem çöp yani ? Hiç iş görmez mi ? Açık konuşalım lütfen

Hiç mi iş görmez derken geleceğe yönelik değil ama bende fx 8300 var, rx 590 ile kullanıyorum şimdilik idare edersiniz. Arkadaşlar çok fazla abartıyorlar eski nesil onda sorun yok ama şuanda bilgisayarımda 25 e yakın oyun var en ağır en çok gereksinim isteyen 40 fps nin altında değil genelleme olarak 60 fps oynayabiliyorum hepsini işlemciye yük binen yerlerde savaş alanı kalabalık ortam gibi yerlerde 40-55 arası değişir kararı sen ver.

Ayriyetten fps nin 60-70 göstermesi tüm kaynakların hepsini kullandığı anlamına gelmez, senin mönitörün zaten 60 hz bir mönitör sen 60 üstünündeki farkı hissedemezsin o yüzden oyunlarda 60 üstü olmasına takılma düşükte olmasın tabi.

365529

Buda benim sistemden görüntü kaynakları kullanmıyor bile gerek ekran kartı gerek işlemci olsun
cs 1.6 biraz farklı geliyor bana direxct kullanmıyor sanırım yanlış bilgilendirmede yapmak istemiyorum.

Son düzenleme:
Dostlar gerçekçi olalım FX serisi işlemcilerin desteği DDR3, yaygın kullanım şuanda DDR4 ve adamlar DDR5 hazırlığındalar kafadan RAM olarak 2 nesil geride kalacaksın. İşlemci olarak Ryzen serisi çıktı Ryzen 2 serisi çıktı ve geçtiğimiz haftalarda da Ryzen 3 tanıtımı yapıldı, işlemci olarak 3 nesil geride olacaksın. Yani bu sistem miadını doldurmuş bir sistem 5GHz'de de çalışsa yeni nesil ekran kartlarını besleyemeyecek en ufak update yapmada tüm sistemi değiştirmek zorunda kalacaksınız. Şimdilik CS1.5 CS1.6 da yettiği kadar oynatacaktır ama ilerleyen günlerde canınız başka oyun oynamak istediği zaman bir işe yaramayacaktır. Masraf yapılacaksa mümkün olduğunca az yapılmalı bence. Bugün bir sistem almaya kalksanız 4000-5000 TL'den başlıyor, bu yönden 700-800 TL'lik harcama makul gibi görünebilir ama ilerde bu harcamayı tekrardan yaptığınızı hesaba katarsanız da daha fazla para ödemiş olacaksınız.

Dostlar gerçekçi olalım FX serisi işlemcilerin desteği DDR3, yaygın kullanım şuanda DDR4 ve adamlar DDR5 hazırlığındalar kafadan RAM olarak 2 nesil geride kalacaksın. İşlemci olarak Ryzen serisi çıktı Ryzen 2 serisi çıktı ve geçtiğimiz haftalarda da Ryzen 3 tanıtımı yapıldı, işlemci olarak 3 nesil geride olacaksın. Yani bu sistem miadını doldurmuş bir sistem 5GHz'de de çalışsa yeni nesil ekran kartlarını besleyemeyecek en ufak update yapmada tüm sistemi değiştirmek zorunda kalacaksınız. Şimdilik CS1.5 CS1.6 da yettiği kadar oynatacaktır ama ilerleyen günlerde canınız başka oyun oynamak istediği zaman bir işe yaramayacaktır. Masraf yapılacaksa mümkün olduğunca az yapılmalı bence. Bugün bir sistem almaya kalksanız 4000-5000 TL'den başlıyor, bu yönden 700-800 TL'lik harcama makul gibi görünebilir ama ilerde bu harcamayı tekrardan yaptığınızı hesaba katarsanız da daha fazla para ödemiş olacaksınız.
Üstad 3000 / 3500 TL Ye bir Sistem Topladığım Zaman Misal Cs Go / CS 1.6 Yı Yüksek Fps Lerde Oynayabilirmiyim ? Bir De Pc Toplamaya Kalksam Eski Pc Deki Parçaları Kullanamazmıyım ?
Hiç mi iş görmez derken geleceğe yönelik değil ama bende fx 8300 var, rx 590 ile kullanıyorum şimdilik idare edersiniz. Arkadaşlar çok fazla abartıyorlar eski nesil onda sorun yok ama şuanda bilgisayarımda 25 e yakın oyun var en ağır en çok gereksinim isteyen 40 fps nin altında değil genelleme olarak 60 fps oynayabiliyorum hepsini işlemciye yük binen yerlerde savaş alanı kalabalık ortam gibi yerlerde 40-55 arası değişir kararı sen ver.

Ayriyetten fps nin 60-70 göstermesi tüm kaynakların hepsini kullandığı anlamına gelmez, senin mönitörün zaten 60 hz bir mönitör sen 60 üstünündeki farkı hissedemezsin o yüzden oyunlarda 60 üstü olmasına takılma düşükte olmasın tabi.

Eki Görüntüle 365529
Buda benim sistemden görüntü kaynakları kullanmıyor bile gerek ekran kartı gerek işlemci olsun
cs 1.6 biraz farklı geliyor bana direxct kullanmıyor sanırım yanlış bilgilendirmede yapmak istemiyorum.
Üstad Allah razı olsun kayda alıp yazmışsın maalesef bu tarz oyunlar için fps şart mermin dağılmasından tut bunny ve duck 'a kadar şart herhalde bu bilgisayarı satıp yeni bir sistem toplamanın zamanı geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı