FX-8320 ve R9 290 Vapor-X tabanlı sistem toplama

mertcestel

Hectopat
Daha fazla  
upload_2014-9-21_4-20-13.png

Böyle bir PC kurdum kendime ve ekran kartı olarak da R9 290 Vapor-X düşünüyorum. Sizce bu anakart ileriyi düşündüğümüzde zayıf kalır mı? İşlemci doğru seçim mi? PSU yeterli olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Yaklaşık 2700 TL'ye denk geliyor bu sistem. Şimdiden teşekkürler.

Intel bir işlemciyle bir sistem topladığımda fiyat daha yüksek oluyor ve benim bütçem 2700-2800 TL gibi bir rakam olabelicek en iyi sistem için bir yardımcı olursanız sevinirim. Sapphire Amd Radeon R9 290 VAPOR-X ile PowerColor R9 290 TurboDuo veya aynı şekilde Tri-X arasında kaldım. Ekran kartında tabiki de Vapor daha iyi fakat fiyat farkına değer mi?

NOT: Ekranım, işlemci soğutucum, mouse, klavye gibi ekipmanlarım mevcut. SSD ve HDD de...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence topladığınız sistem gayet güzel. R9 serisinde Powercolor veya Sapphire tercih edebilirsiniz. Aldığı yorumlara ve forumdaki konulara bakarak karar verebilirsiniz.

Anakartın düşük model olması pek birşeyi değiştirmiyor sanırım. Yüksek anakartlarda O.C performansı daha yüksek oluyor ve belki tümleşik ses kartı daha iyi olabilir. Bu anakartı tercih edebilirsiniz ben de toplama konularında bu anakartı kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı