FX 8320 vs FX 8350

Yiğit Yusuf

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
FX 8320 ile 8350 arasında kaldım, kararsızım. Aynı özellikler sadece 3,5 Ghz hızı ile 4,0 arasında seçim yapmak zorundayım. Ne kadar fark yaratır 0.5 hız? 100 lira var aralarında fazla olduğunu düşünüyorum. Ne diyorsunuz?

İşlemciler çalışma frekanslarına göre karşılaştırılamaz. Ancak 8350 almalısın çektiği güc ve performansa dayanarak 8320'den oldukça üstün bir işlemcidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8350 alacağınıza 8320 alın geri kalan paranızı da ekran kartına yatırın.

8350, 8320'den "oldukça" üstün değil bildiğim kadarıyla. 8320 ile 8350 arasındaki fark, aynı 6300 ile 6350 arasındaki fark gibi, sadece fabrika çıkışlı overclock diye biliyorum. İşlemci soğutucu almayı zaten düşünüyorsan, ve overclock yaparım diyorsan 8320 alman daha uygun olur. Sonuçta 8350 alıp overclock yapacaksan yine iyi bir işlemci soğutucusuna ihtiyacın olacak. Aradaki fiyat farkına değmez bence.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı