FX 8350 4,5 Ghz Stability Test Sonuçları

Benim arkadaşım 4.71 kadar voltajsız çıkardı. Voltaj verse 5'i görürdü. Hangi soğutucuyu kullanıyorsun ?
Stabiliteden habersiz olarak
yapmış, yaptığını sanmış.

Ayrıca 2 dakikalık bir test ile stabilitenin sağlandığı kanısına varamazsınız.

Son düzenleme:
Stabiliteden habersiz olarak
yapmış, yaptığını sanmış.

Ayrıca 2 dakikalık bir test ile stabilitenin sağlandığı kanısına varamazsınız.

Prime95 çok zorluyor işlemciyi havalarda mağlum sıcaklamaya başladı. Kaliteli sıvı soğutma olsa daha uzun teste tabi tutabileceğim de günlük kullanımda %100 işlemciyi hangi uygulama kullanıyor?
Ne yapmamı önerirsiniz?

Siz en başta 1 saatlik testinizi yapın. Prime95 iliklerine kadar zorlasın işlemciyi.
Stabilite bozulmazsa, hiçbir oyun veya uygulama esnasında da bozulmaz zaten. Stabil bir 4,5 GHZ elde etmiş olursunuz.

Stok soğutucu kullanıyorsunuz galiba çünkü yorumlarınızda göremedim bir ayrıntı.
Eğer 4,5 GHZ voltajlıda 70-75 derecenin üzerine çıkıyor ise OC işlemini iptal edin.
65 üzerine çıkmıyorsa kalabilir. Önerim elbette 100 TL üzeri bir bütçe ayırıp 3-5 sene kullanacağınız bir soğutucu almaktır.

Prime95 kadar yük bindiren uygulama, oyun yok diyebilirim. Prime95'de sıkıntı çıkmazsa ne oyunda ne de programda sıkıntı çıkmaz.
CPU voltaj değerini 1,43 girmişsin galiba. Gayet uygun bir değer. NB voltaj ne durumda bahsetmemişsiniz, o değeri de söyleyebilirsiniz.

Ve eğer 5 dk üzeri testlerde stabilite bozuluyorsa OC işlemini biraz aşağı çekin. Stabil olmuyorsa 4,5 GHZ'de tutmanın anlamı yok.
Bende siz 2 dakikalık stabil testleri buraya attınız :) 2 dakikadan sonra stabilite bozulmuş gibi geliyor bana :) İnşallah öyle değildir.

Hyper evo kullanıyorum. Aida64 ile 10 dk boyunca yaptığımda bir sorunla karsilasmamistim. Prime de sorun çıkıyor. Sıcaklıklar alıp başını gidiyor. Girdiğim voltajlara bakabilirsiniz.
20140527_173550.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı