Çözüldü FX-8350 GTX 1050 sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eren4t4

Picopat
Daha fazla  
RAM
8gb 4000mhz
Ekran kartı
GTX 1050
İşlemci
AMD fx-8350 eight core
Merhaba, oyun oynarken bilgisayar kapanıyor diye RAM MHz'sini yükselttim. BIOS'tan bilgisayarı yeniden açmaya çalıştığımda bilgisayar fanları çalışmasına rağmen mouse, klavye, monitör gibi ekipmanlarıma ışık veya ekran gibi bir şey gelmiyor.
Kısacası fanların çalışmasına rağmen PC acilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, oyun oynarken bilgisayar kapanıyor diye RAM MHz'sini yükselttim. BIOS'tan bilgisayarı yeniden açmaya çalıştığımda bilgisayar fanları çalışmasına rağmen mouse, klavye, monitör gibi ekipmanlarıma ışık veya ekran gibi bir şey gelmiyor.

Biliçsizce neden RAM hızını yükseltiyorsunuz? BIOS pilini sökün, takın düzelecektir.

cmos-bios-battery-pil.jpg

Bilgisayarın kapanması kayıt defterinden halloluyordu.

Biliçsizce neden RAM hızını yükseltiyorsunuz? BIOS pilini sökün, takın düzelecektir.

cmos-bios-battery-pil.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

XMP modu dışında ustası değilseniz RAM hızı yükseltmeyin onların voltaj ve CL oranları vardır. Arkadaş göstermiş BIOS pilini çıkarıp 5-10 dk bekleyin geri takın sıfırlanmış olması gerekir.

Eki Görüntüle 1906522

Haklısınız. İnternetten bakmıştım da doğru yapamadım galiba. Düzeldi sorunum teşekkürler.

XMP modu dışında ustası değilseniz RAM hızı yükseltmeyin onların voltaj ve CL oranları vardır. Arkadaş göstermiş BIOS pilini çıkarıp 5-10 dk bekleyin geri takın sıfırlanmış olması gerekir.
Oldu sağolun tessekurler bir daha da xmp falan dokunmam dersimi aldım.

4000 MHz mi? RAM'leri default hale getirin. BIOS sıfırlayabilirsiniz.

PC kapanıyorsa PSU kaynaklı bir sorun olabilir.
Merhabalar konu dışı olacak ama power tuşuna bastığımda PC nin acilmamasi da mi PSU dan kaynaklidir

Haklısınız. İnternetten bakmıştım da doğru yapamadım galiba. Düzeldi sorunum teşekkürler.

Oldu sağolun tessekurler bir daha da xmp falan dokunmam dersimi aldım.

Merhabalar konu dışı olacak ama power tuşuna bastığımda PC nin acilmamasi da mi PSU dan kaynaklidir
Yani açılması için bazen uzun süre basılı tutuyorum bazen tekte açılıyor açılması için değişik hareketlere giriyorum

Son düzenleme:

Oldu sağ olun teşekkürler bir daha da XMP falan dokunmam dersimi aldım.

Merhaba konu dışı olacak ama Power tuşuna bastığımda PC'nin acilmamasi da mi PSU'dan kaynaklidir.

Yani açılması için bazen uzun süre basılı tutuyorum bazen tekte açılıyor açılması için değişik hareketlere giriyorum.

Tuş sağlam mı? Temassızlık ve benzeri bir şey var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı