FX 8350 ve GTX 1050 Ti sistem performans sorunu

• Konuyu başlatan CeuA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 622

CeuA

Hectopat
  • FX 8350 işlemci
  • GTX 1050 Ti
  • Asus M5A97 R2.0
  • 600W güç kaynağı
Aşağı yukarı 3 haftadır kullanıyorum. Düne kadar bir sorun yaşamadım fakat bugün acayip bir şekilde oyunlarda FPS düşüklüğü var. Oynanamıyor diyebilirim. Hatta oyun oynamayı geçtim, masaüstünde fare takılıyor ve herhangi bir yerden Youtube'dan veya kendi bilgisayarımda yüklü olan müziği açtığımda bile takılıyor. Durum böyle olunca harddisk de aklıma gelmedi değil fakat pek bilgili değilim bu konularda. Ama dediğim gibi bilgisayarın genelinde bir takılma var. Oyunlarda tabi çok fazla ama ufak tefek fare takılmaları da yok değil. Aldığımda darboğaz yapmaz demişlerdi ama herhalde yapıyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce bios'u güncelle,ekran kartı driver'ını güncelle ve kasa temizliği yap.Harddisk olarak ne kullanıyorsun ve ram modelini söyleyebilirmisin?

HDD WD'nin olacaktı Blue serisi 7200 RPM 1 TB 64 MB Cachedir büyük ihtimal ile tam emin değilim ve ramlerin markası da CORSAIR olacaktı sanırsam. Ayrıca 8 GB

HDD WD'nin olacaktı Blue serisi 7200 RPM 1 TB 64 MB Cachedir büyük ihtimal ile tam emin değilim ve ramlerin markası da CORSAIR olacaktı sanırsam. Ayrıca 8 GB
Eğer yazdıkların doğruysa bi sıkıntı yok gibi 2 bileşende kaliteli bileşenler her ne kadar ram modelini bilmesekte.Dediklerimi yaptıysan biligsayarcıya falan götür bence başka bir problem olamaz gibi duruyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı