FX 8350 HD 7870 Oyunda mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Talooo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
KINGSTON 8 GB
SSD veya HDD modeli
APACER 480 GB SATA SSD
Ekran kartı
HD 7870
Anakart
M5A97
İşlemci
FX 8350
Arkadaşlar oyuna giriyorum mesela The Forest yüksek ayarlarda oynuyorum oyunu oynarken böyle şeffaf bir mavi oluyor sonra tekrar geri geliyor. Çoğu oyunda bu oluyor çözümü var mı? AMD programı kendi kendine bir sürü açıyor.

Arkadaşlar oyuna giriyorum mesela The Forest yüksek ayarlarda oynuyorum oyunu oynarken böyle şeffaf bir mavi oluyor sonra tekrar geri geliyor. Çoğu oyunda bu oluyor çözümü var mı? AMD programı kendi kendine bir sürü açıyor.

Ayarları azıcık kısar mısınız?

Eğer o şeffaf mavi, mavi ekran hatası ise Minidump dosyası paylaşın. Burada yazan şeye göre bana şüphe uyandıran şey sizin ekran kartınız gibi ama minidump dosyasına göre konuşmak lazım aslen.

Eğer o şeffaf mavi, mavi ekran hatası ise Minidump dosyası paylaşın. Burada yazan şeye göre bana şüphe uyandıran şey sizin ekran kartınız gibi ama minidump dosyasına göre konuşmak lazım aslen.

Ayarları azıcık kısar mısınız?

Bir şey değişmiyor mesela Fallout 4 oynuyorum uzun süre oynuyorum akıcı şekilde sonra birden şeffaf mavi ekran geliyor ve hemen atıyor.

Riot Vanguard'ı kaldırın. Valorant oynuyor olabilirsiniz ancak bir süreliğine kaldırın. Başka oyun oynayın. Sadece mavi ekran sebebini anlamaya çalışırken. Riot clienttan otomatik güncellemeyi kapatın eğer varsa. Çünkü siz vanguardı silsenizde kendi otomatik kurabilir.

AMD programı kendi kendine bir sürü açıyor.

Ne açıyor? Bunu biraz açın. Hata mı veriyor. Bir şeyler mi açılıyor ne oluyor?

Son dönemde cihazı temizlemek için, RAM yükseltme vb. sebeplerle açtıysanız bütün donanımların tam oturduğuna emin olun.

AMD programı zannedersem Adrenalinden bahsediyorsunuz. Hata verdiğini düşünüyorsunuz sanırım. Attığınız dump dosyası 1 adet olduğu için ve grafik kartını işaret eden hiçbir şey olmadığı için bir şey diyemeyeceğim. Mümkünse 4-5 adet dump dosyası biriktikten sonra paylaşın. Hepsini inceleyelim.

Riot Vanguard'ı kaldırın. Valorant oynuyor olabilirsiniz ancak bir süreliğine kaldırın. Başka oyun oynayın. Sadece mavi ekran sebebini anlamaya çalışırken. Riot Client'tan otomatik güncellemeyi kapatın eğer varsa. Çünkü siz Vanguard'ı silsenizde kendi otomatik kurabilir.

Ne açıyor? Bunu biraz açın. Hata mı veriyor. Bir şeyler mi açılıyor ne oluyor?

Son dönemde cihazı temizlemek için, RAM yükseltme vb. sebeplerle açtıysanız bütün donanımların tam oturduğuna emin olun.

AMD programı zannedersem adrenalinden bahsediyorsunuz. Hata verdiğini düşünüyorsunuz sanırım. Attığınız dump dosyası 1 adet olduğu için ve grafik kartını işaret eden hiçbir şey olmadığı için bir şey diyemeyeceğim. Mümkünse 4-5 adet dump dosyası biriktikten sonra paylaşın. Hepsini inceleyelim.

C:\Windows\Minidump bu klasörden sadece bir tane DMP dosyasi cikti AMD'nin programi Windows'un çubuğunda oyun oynarken 5-6tane açılıyor (Windows çubuğunda)

C:\Windows\Minidump bu klasörden sadece bir tane DMP dosyasi cikti AMD'nin programi Windows'un çubuğunda oyun oynarken 5-6tane açılıyor (Windows çubuğunda)

Mavi yediğinizde hata raporu toplanıyor diye mesaj gelir %0 ın %100 olup kendi kendine kapatmasını bekleyin. Sonra hata raporlarınız yani dmp ler oluşacaktır. Erken kapatırsanız oluşmaz.

AMD programından olduğunu düşünüyorsanız driverını DDU ile kaldırın. Sonra en güncel versiyonu yükleyin. Yüklerken adrenalin yüklemeyin. Sadece ekran kartı driverınızı kurun.

DDU Rehber : Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi
Driver Sayfanız : https://www.amd.com/en/support/prev...hd-7000-series/amd-radeon-hd-7870-ghz-edition

İşlemden sonra mavi tekrar yerseniz rapor atın.

Geri
Yukarı