FX 8350 için anakart tavsiyesi

Rootzilla

Kilopat
Yer
Erzincan
Merhabalar.

Dün M5A99X Evo anakartım ile yaşadığım sorunu çözemedim. Birkaç elektronikçiye sordum kimse arızayı bulup onarmakla uğraşmadı. Bunun sonucunda da kartı kırdım. Kaldı ki onarsam bile gönül rahatlığı ile kullanamam artık. Bende yeni anakart arayışına girdim. Malum sıfır bulamıyoruz mecbur ikinci ele yöneleceğim. M5A99FX Pro R2.0 düşünüyorum ancak Gigabyte anakartlar da fena değil gibiler. Aşağıdaki bağlantıda kartların bulunduğu ilanları görebilirsiniz. Sizce hangisini tercih etmem mantıklı olur?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bağlantı: Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Donanımları sahibinden.com'da

Merhabalar.

Dün M5A99X Evo anakartım ile yaşadığım sorunu çözemedim. Birkaç elektronikçiye sordum kimse arızayı bulup onarmakla uğraşmadı. Bunun sonucunda da kartı kırdım. Kaldı ki onarsam bile gönül rahatlığı ile kullanamam artık. Bende yeni anakart arayışına girdim. Malum sıfır bulamıyoruz mecbur ikinci ele yöneleceğim. M5A99FX Pro R2.0 düşünüyorum ancak Gigabyte anakartlar da fena değil gibiler. Aşağıdaki bağlantıda kartların bulunduğu ilanları görebilirsiniz. Sizce hangisini tercih etmem mantıklı olur?

Şimdiden teşekkür ederim.

Bağlantı: Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Donanımları sahibinden.com'da
Çok pahalı, ben Letgo'dan 150 liraya almıştım ASUS FX uyumlu. Letgo'ya baksanız?

Çok pahalı, ben Letgo'dan 150 liraya almıştım ASUS FX uyumlu. Letgo'ya baksanız?

Hocam mahrumiyet bölgesinde yaşıyorum. Baktım da uyumlu anakart bulamadım maalesef. Yaşadığım yerde iki tane bulunan ikinci el parça satan bilgisayarcılara sordum onlarda da hep eski nesil sistemlerle uyumlu kartlar var. Adam bana DDR2 sistem öneriyor :)

Biraz da yüksek seviye anakart istediğim için 990 chipset kartlardan birini almak daha mantıklı geldi. Fiyatlar anormal derecede artmış. Nadir bulunuyor olması da etken. Sıfırları hiç bir yerde yok ne yazıkki. M5A99X Evo'yu 400 liraya almıştım zamanında.

Kendi sistemimde kullandığım MSI 970 Gaming'i tavsiye ederim gayet iyi çalışıyorlar.

Ah hocam zamanında o anakartı almadığım için o kadar pişmanım ki bilemezsin. İlanlarda bir adet var ama onun da arka aynası eksik. Bir de kartın durumu iç açıcı gelmedi. Yoksa direkt veriyordum siparişini.

990FX Chipsete sahip tüm kartları önerebilirim.
Asus tarafında M5A99FX PRO R2.0'ı kullanıyorum. Formula Z Crosshair V ve Sabertooth 990FX de iyidir.

990 chipset bana saf güç gibi geliyor hocam :) M5A99FX Pro R2.0 düşünüyorum zaten. İlandaki kart da temiz duruyor. İlan sahibi ile iletişime geçip pazartesi sipariş vermeyi düşünüyorum. O zaman Gigabyte ile hiç uğraşmayayım bildiğimiz kartları alalım. Teşekkür ederim cevabınız için.

Ah hocam zamanında o anakartı almadığım için o kadar pişmanım ki bilemezsin. İlanlarda bir adet var ama onun da arka aynası eksik. Bir de kartın durumu iç açıcı gelmedi. Yoksa direkt veriyordum siparişini.

990 chipset bana saf güç gibi geliyor hocam :) M5A99FX Pro R2.0 düşünüyorum zaten. İlandaki kart da temiz duruyor. İlan sahibi ile iletişime geçip pazartesi sipariş vermeyi düşünüyorum. O zaman Gigabyte ile hiç uğraşmayayım bildiğimiz kartları alalım. Teşekkür ederim cevabınız için.
Bence adamı önce görüntülü arayıp kontrol edin, bütün soket girişlerini denesin ben öyle yaparak aldım problem yaşamadım.

Bence adamı önce görüntülü arayıp kontrol edin, bütün soket girişlerini denesin ben öyle yaparak aldım problem yaşamadım.

Hocam zaten göz koyduğum anakartın açıklamasında öyle bir uygulama yapılacağını söylemiş. Satıcının yorum ve değerlendirmelerine de baktım müşteriler memnun kalmışlar. Zaten diğer ilanları da hep bilgisayar parçaları ile ilgili. O açıdan sorun yaşayacağımı pek sanmıyorum.

O zaman M5A99FX PRO R2.0'da karar kılıyoruz doğru mudur? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı