FX 8350 için soğutucu önerisi

EÜnsal

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı kendim topladım çokta güzel çalışıyor fakat ses sorunu var anlıycağınız stok fanıyla bi yere kadar. Sizden istediğim tavsiye edebiliceğiniz bi soğutma var mı? Altta özellikleri ve parça adlarını vericem istediğim soğutucu mümkünse 150TL'nin aşşağısında sessiz çalışıcak şu anki sıcaklık 45-60 arası değişiyor bunun en fazla 40-45 olmasını istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bilgisayarımın özellikleri :
Sapphire R9 290 TRI-X 4GB 512BIT ekran kartı
AMD FX-8350 4GHZ 16MB 8 çekirdek işlemci
KİNGSTON HYPER BEAST 16GB RAM (2X8)
MSİ 970 GAMİNG 2133(O.C) Anakart
ZALMAN 650W Z3 PLUS Kasa

Dediğim ısınıyor iyi bi ''sessiz'' soğutucuya ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce kullandığım Cooler Master marka soğutucum bozulduğundan dolayı aynı işlemciye Akasa Venom Voodoo taktım ve şu an boşta 18-23 yükte ise 50-60 arası bir sıcaklık alıyorum. Çift fan olmasına rağmen gayet sessiz bir kullanımı var. İtici ve çekici fanları doğru kurup kasaya bağlanan başka bir egzoz fan ile sıcak havayı doğrudan dışarı atarak kullanmak en iyisi. Soğutucu biraz büyük ve hacimli benim iki ram slotumu normalde kapatıyor fakat low ram kullandığım için bir eksisi olmadı. Kurulumuda biraz zahmetli. Bunların dışında soğutma performansı üst düzey.

Daha uygun fiyatlısını başka yerlerden bulabilirsin:

Akasa Venom Voodoo Intel 2011/1156/1155/1150/1151 Fiyatı

CM Hyper 212 Evo veya Hyper T4 önerimdir.CM 212 kasanıza sığmazsa Hyper T4 alırsınız oda sığmazsa 92mm olan modellerden TX3 Evo'ya yöneliniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı