FX 8350 için 150 TL soğutucu önerisi

muhammetk

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
FX 8350 İşlemciye sahibim şu an stok fan kullanıyorum PUBG oynarken işlemci 80 dereceyi boşta iken ortalama 46 dereceyi görüyor. Bu işlemci için 150 TL'ye bir soğutucu önerebilir misiniz?
Akasa Venom Pico'yu düşündüm sizce nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz ve önceki fandan bu fana geçtikten sonra ne kadar düşüş oldu ve her fan 2000Rpm'de dönüyor ?
Fanların hızlarını açıkçası daha önce kontrol etmedim ama hangi program ile kontrol edildiğini söyleyebilirsen indiririm. İmzamda yazdığı gibi X5470 işlemciyi daha önceden stok soğutucu ile kullanıyordum. İşlemci sıcaklığı stok soğutucunun etkisiyle ve macunun kalitesizliği ile 115 dereceyi görüyordu. Zaten o dereceleri görünce direk ben bilgisayarı kapatıyordum. Şuan bu soğutucu ve içinden çıkan macunu kullanıyorum. Yükte 60 dereceyi geçtiğini nadir gördüm. Macun 6W/mk civarındaydı ve 1gr idi.

Fanların hızlarını açıkçası daha önce kontrol etmedim ama hangi program ile kontrol edildiğini söyleyebilirsen indiririm. İmzamda yazdığı gibi X5470 işlemciyi daha önceden stok soğutucu ile kullanıyordum. İşlemci sıcaklığı stok soğutucunun etkisiyle ve macunun kalitesizliği ile 115 dereceyi görüyordu. Zaten o dereceleri görünce direk ben bilgisayarı kapatıyordum. Şuan bu soğutucu ve içinden çıkan macunu kullanıyorum. Yükte 60 dereceyi geçtiğini nadir gördüm. Macun 6W/mk civarındaydı ve 1gr idi.
115 Derece gerçek mi ya ?? 😁😁
Hocam 3 tane fanı birleştirmek için bir kablo çıkıyor mu ürünün içinden ?

115 Derece gerçek mi ya ?? 😁😁
Hocam 3 tane fanı birleştirmek için bir kablo çıkıyor mu ürünün içinden ?
Evet bende aynı tepkiyi vermiştim. Hatta acaba BIOS dosyalarını yükleyemedim mi diye düşünerek internetten farklı bir BIOS modu kurdum ama aynı. 3 tane fan zaten birleşik geliyor. 2 tane fan dönüştürücü ile birleştirilmiş. Diğer fan ile de birleştirilen 2 fan birleştirilmiş ve bu sayede tek 1 kablo ile anakartta ki CPU_FAN girişine takılabiliyor.

Evet bende aynı tepkiyi vermiştim. Hatta acaba BIOS dosyalarını yükleyemedim mi diye düşünerek internetten farklı bir BIOS modu kurdum ama aynı. 3 tane fan zaten birleşik geliyor. 2 tane fan dönüştürücü ile birleştirilmiş. Diğer fan ile de birleştirilen 2 fan birleştirilmiş ve bu sayede tek 1 kablo ile anakartta ki CPU_FAN girişine takılabiliyor.
Hocam teşekkürler. Biraz geç oldu ama ilk mesajı yazdığınızda satın aldım çünkü bu fiyata başka seçenek yok. Yardımlarınız için teşekkürler umarım işe yarayacaktır soğutucu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı