FX 8350 ısı değerleri normal mi?

Musa Emre Yanık

Hectopat
Yer
İstanbul-Zeytinburnu
Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım.

Sıvı soğutma işine Aliexpress, Ebay siteleriyle başladım bri kaç parça topladıktan sonra bir baktım işin içine girmişim.

FX6300 işlemcide benim tabirimle çin malı sıvı soğutmayla 4 dereceleri gördüm, çekirdek sıcaklığın 18-20 derece arasındaydı fakat daha iyi sıvı soğutma malzemeleri takarken işlemciyi elimden düşürdüm ve çatladı.

Bende FX8350 aldım Hwmonitor, Asus suit ve Aida64 programında değerler beni şaşırttı.
2 kat daha sıcak çalışıyor şuan çekirdek sıcaklığı yine aynı derecelerde fakat işlemci sıcaklığı 38-39 derecede geziyor.

Anakartımın mosfet sıcaklıkları normalken kuzey köprüsüne el değmiyor, akşama fotoğrafları eklerim, bir şeyleri yanlış mı yaptım, kuzey köprüsü yerinden mi çıktı takarken, düşünmeden edemiyorum.
Bu değerler normal mi?
Arada sırada max/min değerlerine baktığımda 2 derece görmüş gösteriyor o anda bir hata veriyor CPU fanınız düzgün olarak çalışmamaktadır, sistemi kapatın kontrol edin yeniden başlatın diye.
Programdan olabilir diye düşünüyordum Asus all suite programı sağ altta bir uyarı gösteriyor sistem derecesi 0 dan aşşağıda diye sorunu çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma sistemlerinden pek anlamam ama boşta işlemcin 15 derece olarak gösteriyo. Bu kötü bi değer değil bildiğim kadarıyla.

- - - Güncellendi - - -

Bide çin malı su soğutma ne kadar tuttu. Bende yaz tatilinde böyle bi sisteme geçmeyi düşünüyorumda.

Burda bütün programlar açık, sıcaklık 22 dereceye kadar cıkıyor bazen, cok nadir. Resimde görünen değerlerde 2 adet cpu var birisi çekirdek sıcaklığı öteki cpu yaziyor bunlar nedir? Bu değerler normal midir?

@SANTA_FORGET aliexpress sitesinde water cooling diye ararsan bütün parçaları bulabilirsin. Alıcağın insanlara dikkat et profillerine bak, daha önceden satın alım varmı diye. sadece radyatör, blocklar, rezervuar ve pompayı o siteden al alırken pompa gücüne rezervuar boyutuna dikkat et rakor giriş kısımları 3/8 olsun. Rakorlar ve boru karaköy de hırdavatçılar çarşısında çok ucuza var. Boru metresi 1/2 kalınlık 1.5 tl, rakorlar 1.5 tl ve her boyut var.

Aliexpress'te gördüğüm tüm cpu blokları "Connector Thread: G1/4" yazıyor. 3/8 olanını bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı