FX 8350 R9 280X Sistemde Görüntü Gelmiyor

mertnefes

Picopat
Daha fazla  
RAM
Corsair DDR3 1600 mhz 2×4
Ekran kartı
R9 280x
Anakart
Gigabyte ga970a ds3
İşlemci
FX 8350
Bu sorun ilk çıktığı zaman bilgisayarcıya götürdüm ve sıkıntının anakartta olduğunu söyledi. Anakartı değiştirdim, ilk başta çalıştı fakat daha sonra çalıştırdığımda yeniden aynı sorunla karşılaştım. Sorun galiba anakartta değil başka neden kaynaklanabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi geceler, aynı sorun şuan kenara ayırdığımız bilgisayarda oluşmuştu yıllar önce, bilgisayarcıya götürüp temizlettiğimiz sırada ekran kartının bozulduğu söylendi ve ısıl işlem uygulandı yine de görüntü gelmedi arada deniyorum meraktan hala görüntü yok fakat fanlar çalışıyor bir bilen söylerse daha iyi olabilir fakat sizin bilgisayarınızda da bende olan sorun gibi ekran kartı sorun çıkarıyor olabilir.

Bende mevcut ekran kartı r9 280.

Ekran kartın içindeki macun kurumuş olabilir ve çalıştığı gibi 90'dan fazlasını gördüğü için görüntü vermiyor olabilir. İlk önce HDMI veya her ne ise o girişi ana karta takarak çalıştırın. Açılır ve kapanmazsa sorun ekran kartındadır diyebiliriz, Açılmazsa sorun her hangi bir şey olabilir. Tek tek hepsini test etmeniz gerek.

Anakart bozulmadan önce ekran kartını da tamir ettirmiştim dediğiniz gibi termal macun kurumuş ve chipsete zarar vermişti chipset değiştirildi sıkıntısız çalışıyordu. Kapanma yok kasa çalışıyor monitör siyah ekranda kalıyor.

Geri
Yukarı