Çözüldü FX 8350 Sistem Cpu Error

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 929
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar yeni sistemim bu akşam elime geçti. Her şeyiyle ama şöyle bir sorunum var. Pc açıldığın da siyah bir ekran var ve cpu error yazıyor. Bende f1'e basıp BİO ayarlarına.

Geçiyorum oradan ne yaptığımı tam hatırlamıyorum. Ama Bios'tan çıkmaya filan geliyorum. Ondan sonra normal olarak Windows başlatılıyor diyor. Sistemim özetle: Asus m5a97 r.02

• İşlemci FX 8350
  • Ekran kartı ASUS Nvidia gtx760
  • GSKILL 8 gb 1866 mhz ram
  • Kasa cool master haf 912 advence
  • HDD WD 1TB

İşlemci soğutucusu da modeli tam aklım da değil ama cool master 100 tl filandı. Böyle yani. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Sistem resimlerini daha sonra paylaşacağım.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada işlemci soğutucusu Cool master HYPER 103. :)

Cpu error fan yazıyor. Olabilir mi? Cpu fanı yanlış yere takınca yapıyor genellikle.

Evet öyle yazıyor ancak fan çalışıyor ama bilemiyorum zaten Vatan da toplandı kasa. Peki hyper 103 montaj videosu var mı? nasıl takılıyor. Aparatları yanlış takma ihtimalleri var mı?

Fanın doğru takılıp takılmadığını kontrol edin. Bağlantıda sorun yok ise BIOS içerisinden bu uyarıyı kapatabilirsiniz.

Fanın doğru takılıp takılmadığını kontrol edin. Bağlantıda sorun yok ise BIOS içerisinden bu uyarıyı kapatabilirsiniz.
Bilemiyorum yani HYPER 103 soğutucu fan dvr rw kısmına bakıyor yani kasanın ön tarafına bakıyor soğutucu'nun fanı. Bağlantıda bir hata olabilir mi? soğutucu'nun pinleri yanlış takılmış olabilir mi?

Aklıma gelen tek şey soğutucunun montajını yeniden yapabileceğin.

Aklıma gelen tek şey soğutucunun montajını yeniden yapabileceğin.
Ya zaten bi şeyi yapamadılar söktü her şeyi taktı soğutucuyu ondan sonra bi daha söktü termal macunu sürmeyi unutmuş. Şimdi fan çalışıyor ben bunu PC a.ıldığında ekrana gelmemesi için ne yapabilirim BİOS ayarlarından düzelmez mi?

BIOS güncel mi?
Bilmiyorum zaten dün gece ilk formatını yedi. Vatan'a mı başvursam Bios nasıl güncellerim.

- - - Güncellendi - - -

Konu güncel bilen yok mu ya? Recep Baltaş nerdee? :)

- - - Güncellendi - - -

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Kasayı açtım çok bilmiş Vatan elemanları fan pinlerini yanlış yere takmışlar. :)

Yanlış yere takmış olabileceklerini sanmıyorum. BIOS ayarlarından CPU Fan Low Limit ayarını 800 RPM'den 200 RPM'e çekince o hata gidecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı