FX 8350 sistem CS:GO ani FPS düşüş sorunu

silentmynz

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler.
Vatan bilgisayar'dan topladım sistemde tam olarak çözemediğim bir anlık FPS düşmesi var.
CS:GO oynarken 150-280 FPS olan bilgisayar bir anda 50-60 FPS oluyor ve 1 dakika sürüyor. Bu olay ve FPS eski haline geliyor bu oyun içerisinde 4-5 kere meydana geliyor. Anakartım Msı 970 ve stok fan yerine CoolerMaster. İşlemci soğutucu kullanıyorum ve kasanın içindeki PSU 600w işlemci veya ekran kartından dolayı darboğaz olacağını sanmıyorum ama işlemcinin aşırı ısındığından dolayı etkisinin olacağını düşünüyorum. Gerekirse GPU Tweak 2 ile takip edip SS atacağım. Derecelerini bu konu için ilgilenen olursa şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
testt.png

FPS'in düştüğü yerlerde sıcaklık değerleri de düşüyor. Yani bu tablodan bunu anlıyorum ben. Sizden ricam kasa içi resmini atmanız. Olası bir montaj sorunu var mı yok mu bir bakalım. Ayrıca soğutucuyu söküp termal macunun yeterli olup olmadığını kontrol edin ve mutlaka ama mutlaka BIOS update yapın. Donanımlara olan uyumluluk artacaktır böylelikle.

Kasanın içerisinde herhangi bir montajla ilgili sorun görünmüyor. BIOS update ile ilgili olabilir.

Merhabalar, 6 ay önce toplattığım bilgisayarımda FPS droplar ve performans düşüşü yaşıyorum. Normalde CS:GO'da düşük oyunculu (5 vs 5 veya daha az) sunuculara girdiğimde FPS +400'ü gösterirken birden bire 30'a düşüp 2 dakika sonra eski haline gelebiliyor. Aynı sorun Call Of Duty : Advanced Warfare oyununda da geçerli ama bu sefer evlerde veya kapalı alanlarda FPS +100 lerdeyken dışarı çıkınca FPS birden bire 30'un altına düşüyor. İnternet'den izlediğim videolarda kimse performans düşüşü yaşamıyor.

Acaba ısınmadan dolayımı sorun diye düşündüm ama maalesef maximum ekran kartı 50 derece oluyor. ( GPU da aynı ısıda ). >> Bu arada driverler güncel.

Bu arada son bir şey daha söyleyeceğim. Ekran kartım cpu-z programında HD 7970 diye gözüküyor ama benim ekran kartım R9 280x.

Özelliklerim :

Sapphire R9 280x Vapor Oc Ekran kartı
AMD Fx 8350 4.0 GHZ Black Edition İşlemci
CoolerMaster Kasa +600W
Windows 8
Gigabyte 970a-ds3p rev 1 ( Bios daha yeni güncelledim )

Bu da Fotolar :

Eki Görüntüle 46643
Eki Görüntüle 46645
Eki Görüntüle 46644

Aynı sorun çözüm nedir ?
BIOS güncel
Driver güncel
Kimse ilgilenmemiş

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı