FX 8350 sistem vs İ5 4590 sistem

• Konuyu başlatan mtc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 935
Kardeşim İ5 6500 ile Z170 yapıyorsunuz ve adam ileride Overclock yapacak diyorsunuz. Zaten firmalar K ibaresi olmayan işlemcilere overclock desteklerini kestiler, adam haklı bu bağlamda. Kendinizi küçük düşürüyorsunuz. Ayrıca overclock destekleyen bios versiyonlarını yüklese dahi K ibaresi olmayan işlemcide en fazla nereye kadar çıkıp ne kadar fazla performans artışı yaşayacak ?? En önemlisi de overclock'lar dediğiniz sistemde de soğutucu koymamak mükemmel bir sistem inşaa ettiğinizin göstergesi (n)
Gir Youtube'ye i3 6100, i5 6400 ve i5 6500 oc testlerine bak bakayım. i5 6500'ün 4.4ghz oc edilmiş hali i7 6700k ile aynı fpsyi veriyor. K ibaresi sadece oc potansiyelinin daha yüksek olması demektir. i5 6600'e de oc yapılır, i7 6700'e de. Bir araştırın ondan sonra konuşun. Ben bu sistemi aldığında direk oc yapsın diye de toplamadım. Yetmediği yerde gider sağlam bir soğutucu alır, yapar. Bu hiçbir şekilde sizi haklı çıkarmaz. Hayırdır bu ne Z170 düşmanlığı?

Gir Youtube'ye i3 6100, i5 6400 ve i5 6500 oc testlerine bak bakayım. i5 6500'ün 4.4ghz oc edilmiş hali i7 6700k ile aynı fpsyi veriyor. K ibaresi sadece oc potansiyelinin daha yüksek olması demektir. i5 6600'e de oc yapılır, i7 6700'e de. Bir araştırın ondan sonra konuşun. Ben bu sistemi aldığında direk oc yapsın diye de toplamadım. Yetmediği yerde gider sağlam bir soğutucu alır, yapar. Bu hiçbir şekilde sizi haklı çıkarmaz. Hayırdır bu ne Z170 düşmanlığı?
Eğer yazdığımı doğru okusaydınız Z170 düşmanı olmadığımı anlardınız. Ayrıca i5 6600'de o kartta aynı FPS'yi alır, i7 6700k'da aynı FPS'yi alır. Daha güçlü bir kart kullansan eyvallah. Çok dengesiz bir sistem toplamışsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı