FX-8350 sistem yükseltilmeli mi?

WpCanisMajoris

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kısaca bilgisayarımın donanımı şu şekilde:
  • İşlemci: AMD FX-8350
  • Ekran kartı: GTX 970
  • RAM: 8 GB DDR3
  • Anakart: FXA990-AUD5
Eskiden kötü bir işlemcim vardı. Performans yükselsin diye işlemci ve anakart değişiminde bulundum.
Ama bilgisayar istediğim performansları vermedi. CS:GO olsun en düşük ayarlarda bile FPS düşmesi ve düşük FPS ile akıcı olmayan oyun biçimine sahibim ama gel kör ki Tom Clancy's Rainbow Six: Siege girdiğim zaman mükemmel akıcılıkla oynuyorum. Kasma falan yok. Şimdi anlamadığım şey tam olarak sıkıntı ne. Donanım eski mi kaldı, stok fan mı sıkıntı yapıyor, RAM mi düşük? Anlamakta çok güçlük çekiyorum ve son olarak bu donanıma yükseltme yapmak sizce mantıklı bir karar olur mu? Hala iş görebilir mi? Yani şunu kastediyorum: Birkaç dokunus ile upgrade ile RAM arttırmasıdır falan faydası olur mu, yoksa artık bu parçaların ömrü tükenmiş midir? Ekran kartı da neredeyse 6 yıldır çalışıyor. Anlatış tarzımın biraz kötü olduğunu biliyorum ama birazcık tavsiye, fikir sunulması o kadar iyi olur ki cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• anakart.PNG
    anakart.PNG
    108,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
FX serisi ölü bir yatırım FX9590'a geçsen PSU ve soğutucu masrafın olacak RAM olarak 8 düşük ama sistemde başka bir yerde sorun olabilir CS:GO'da FPS düşmesi olmaması lazım.

CS:GO işlemci temelli bir oyun olması sebebi ile işlemcinin soğutması ile alakalı bir kontrol yapmanız, temizlik ve macun değişiminden başlayarak çözümleri denemenizin faydası olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı