FX 8350 ve GTX 770 sistem ısınma sorunu

Mor

Hectopat
Merhaba. Yaklaşık bir hafta önce ikinci el bir oyuncu bilgisayarı aldım. Sistemin özellikleri şu şekilde:
Anakart= Asus Crosshair V Formula Z,
İşlemci = AMD FX 8350 Stock 4.0 GHz,
Ekran kartı = Asus GTX 770 2GD5 DirectUII ekran kartı
Güç kaynağı= Cooler Master kasa içinde 750 Watt 80+ Bronze PSU
RAM = 16 GB DDR3 RAM (12 GB Kullanılıyor)
Depolama birimleri= 1 TB Harddisk ve 240 GB SSD

Evet, arkadaşlar benim ısınma sorunum var. Asus GPU Tweak'ten ekran kartı fan hızını 100'e almama rağmen 15-20 dakika gibi bit sürede 75-80 derece gibi sıcaklığı çıkabiliyor. Watch Dogs 1 oynarken bir süre sonra bilgisayar kapanıyor. CS:GO oynarken 14 dakika içerisinde bilgisayar kapandı. Aynı şekilde işlemci de 80-85 derecelere çıkıyor. İşlemci boşta 40, ekran kartı boşta 56-63 derece olabiliyor. Araştırdığıma göre temizlemem gerekiyor. Çok fazla tozlu değildi. Bu akşam eve gidince temizlemeyi deneyeceğim. Ancak donanımsal bir sorun olmasından korkuyorum. Hiç OC yapmadım, yapmam da. Sizin önerileriniz nedir? Sistem boşta kullanılıyor ama bir türlü oyun oynayamadım. Aynı şekilde akşam Aida64 yükleyip kullanmayı deneyeceğim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler.

Düzenleme: Kasa Modeli, Cooler Master Haf 912 Combat.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye güzel bir soğutucu alabilirsin çünkü stock soğutucu yeterli olmayabiliryor ve ekran kartının termal macununu da yeniler isen sorun ortadan kalkabilir diye düşünüyorum.

İşlemciye güzel bir soğutucu alabilirsin çünkü stock soğutucu yeterli olmayabiliryor ve ekran kartının termal macununu da yeniler isen sorun ortadan kalkabilir diye düşünüyorum.
Ekran kartının macununu nasıl yenileyeceğim, termal macunu nerden alacağım, işlemci için hangi soğutucuyu nereden alacağım hiçbir bilgim yok.

Ekran kartının macununu nasıl yenileyeceğim, termal macunu nerden alacağım, işlemci için hangi soğutucuyu nereden alacağım hiçbir bilgim yok.
Normal bir termal macun kullanabilirsin ama dandik olmasın.
İşlemci soğutucu ise:
Dark Freezer X124, 12cm Kırmızı LED'li, Intel LGA 775/115X/1366/2011/2066, AMD AM2/AM3/AM4/FM1/FM2, 4pin PWM Fanlı, 5x Isı Borusu, Direkt Kontak İşlemci Soğutucu (DKCCX124R) - İşlemci Soğutucu - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri

Eğer sorunun ısıdan kaynakladığına eminsen bu videodan nasıl termal macun değiştirildiğini öğrenebilirsin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işlemci soğutucusu ve termal macun içindi bütçe belirtmelisin.

Eğer sorunun ısıdan kaynakladığına eminsen bu videodan nasıl termal macun değiştirildiğini öğrenebilirsin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işlemci soğutucusu ve termal macun içindi bütçe belirtmelisin.
Ekran kartını ayırmadan yapabileceğim başka birşey var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı