FX 8350 ve GTX 970 sistem kasma sorunu

Th3_Th13f

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:
  • AMD FX-8350
  • 970 Gaming MSI Anakart
  • MSİ GTX970
  • Corsair 4x2 GB RAM DDR3 1600MHz

Başka öğrenmek istediğiniz özellikler varsa lütfen sorunuz. Bilgisayarımda 3 ay önce az az takılmalar başladı ancak bu takılma ne formattan sonra ne de bir değişiklikten sonra oldu durduk yere başladı. 1 ay önce ise iyice çekilmez bir hale geldi ve format attım ilk gün driverları kurdum her şey tamam. 1-2 gün iyi gitti gibi oldu yine çekilmez hale geldi ve şu an da durum hala aynı. İlk başta sebebinin HDD doluluğu olduğunu düşündüm ancak formattan sonra boş HDD ile sorunun devam etmesi bu durumu bence ortadan kaldırdı. (1 TB WD var) Kasma mesela sadece Chrome kullanırken oluyor, çok az ama gider mesela GTA 5 açar arkada Chrome bırakırsam kasma delirtecek seviyeye geliyor. Ben buradan RAM artık yetmiyor gibi bir çıkarıma vardım ve görev yöneticisinden baktığımda RAM neredeyse %85 doluluk gösteriyor (bu en az olduğu) sekme sayısını artırmaya devam edersem kasma da artıyor. Oyundaki bu kasma aynı FPS atlaması gibi veya yırtılma şeklinde kendini gösteriyor. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem sizin değerlendirmenize bırakıyorum. Bilgisayarı alırken yeterli donanım bilgisine sahip olmadığım için DDR3 almıştım onun için zaten ayrıca pişmanım. Sizce RAM eklemesi mi yapmalıyım? Sorun başka mı? Ram alırken yine DDR3 mü almalıyım ? DDR3 ile DDR4 aynı anda kullanılabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı