FX 8350 ve HD 7950 sistemde oyunlarda donma sorunu

Beachboys34

Hectopat
Daha fazla  
Anakart : M5a97 Le r2.0
İşlemci : Fx 8350
Ekran Kartı : Sapphire Hd 7950 ( Referans )
Ram : 2 x 4 farklı frekanslı (1330Mhz-1600Mhz)
Sürüm : Windows 7 64 Bit
Psu : Cooler Master 750 w
Hdd : 1 Tb harddisk'in yanına 160 Gb harddisk takılı.

Arkadaşlar, bu sistemde ayarlar normal olduğu halde COD Ghost ve GTA 5 oynarken kasmalar ve donmalar yaşıyorum. GPU 77 dereceye, CPU %90 - %100 dayanıyor. Acayip şekilde donuyor. Ayrıca WWE 2K15 - Fifa 15'de oynarken çok az da olsa kasmalar yapıyor. Bu sorunları bir türlü çözemedim ne yapmalıyım ? Eğer RAM'leri uyumlu yaparsam kasmalar ortadan kalkar mı ? Çözümü bilen arkadaşlar lütfen yardım etsin.

Öncelikle temiz bir Windows 10 kurun. Ekran kartı sürücüsü güncel değil ise güncelleyin. RAM'lerin Mhz farkı sistemde dengesizlik yaratır ama kasmaya yol açarmı onu bilmiyorum.

Ramler de sıkıntı yok bence bildiğim kadarıyla düşük frekanslı olan ramin hızında çalışırlar. Ayrıca şu 160 gb lik harddiski çıkarıp öyle deneyin oyunları. Birde başka bir harddisk ile deneyin sistemi.

Sorun büyük ihtimalle farklı frekanslı Ram'lerden kaynaklanıyor. Bildiğim kadarıyla Ram'lerin frekans ve Cl değerleri aynı olduğunda uyumlu çalışır. Birde eğer oyunlarda işlemci kullanımı yüzde 100'e ulaşıyorsa darboğaz var demektir. Ama o işlemcinin darboğaz yapacağını zannetmiyorum. İşlemcide OC var mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı