FX 8350 ve R7 370 sistem ne kadar eder?

taserzetsu

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 + Ryzen 5 5600( 4.8 GHz OC) | RX 6800 | Crucial Ballistix 2x8 (OC) | DarkFlash DLX21 | SE-224-XT (Arctic 2xP12) | 980 Pro | HyperX Alloy Origins 65 | HyperX Haste Wireless | HyperX Cloud II | Dell G3223D |
Meslek
Elektrik&Elektronik Mühendisi
Elimde:
Anakart: ASUS M5A97
İşlemci: AMD FX 8350
Ekran Kartı: Sapphire R7 370
RAM: HyperX 4x2 1666 MHz

Bu parçalardan var, anakartın kuzey çipi arızalıymış, ekran kartımda da çip problemi var. Anakartı yaptırmak pahalıya patlar diye 2. el bir anakart alıp, ekran kartını da tamir ettirecegim. Masrafı yaklaşık 700 TL'ye gelecek.
Bir süre beni idare edecek bu PC.

Sorum ise şu. Zaten RAM işlemci ekran kartı ve anakart dışında bütün parçalarım var. İleride bir sistem toplamayı düşünüyorum. Sanırım mayıs aylarında ekran kartlarında düşüş olacakmış. İşlemci, RAM, ekran kartı ve anakart ikinci elden gider mi sizce? Hala bu parçalara ilgi gösteren var mı?
(Elimde kasa, PSU, M.2 SSD, monitör, klavye, mouse, HDD var eski PC'den kalma)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, RAM, ekran kartı ve anakart ikinci elden gider mi sizce? Hala bu parçalara ilgi gösteren var mı?
Hocam şuanda LGA 775 sistemler bile hala satılıyor. Sizin parçalar hala iş yapabilecek parçalar. Yani 2.elde rahatlıkla alıcı bulursunuz fakat eğer ekran kartı tamir sonrasında satacaksanız tamir gördüğünü belirtmenizi tavsiye ederim. :)

Ürünleri internette araştırarak fiyatlarını bulabilirsin. buldum fakat merak ettiğim insanların hala bu parçaları alıp almayacağı.
Hocam şuanda LGA 775 sistemler bile hala satılıyor. Sizin parçalar hala iş yapabilecek parçalar. Yani 2.elde rahatlıkla alıcı bulursunuz fakat eğer ekran kartı tamir sonrasında satacaksanız tamir gördüğünü belirtmenizi tavsiye ederim. :)
Tabii ki başkalarının mağdur olmasını istemem. Cevabınız için teşekkürler.

Elimde:
Anakart: ASUS M5A97
İşlemci: AMD FX 8350
Ekran Kartı: Sapphire R7 370
RAM: HyperX 4x2 1666 MHz

Bu parçalardan var, anakartın kuzey çipi arızalıymış, ekran kartımda da çip problemi var. Anakartı yaptırmak pahalıya patlar diye 2. el bir anakart alıp, ekran kartını da tamir ettirecegim. Masrafı yaklaşık 700 TL'ye gelecek.
Bir süre beni idare edecek bu PC.

Sorum ise şu. Zaten RAM işlemci ekran kartı ve anakart dışında bütün parçalarım var. İleride bir sistem toplamayı düşünüyorum. Sanırım mayıs aylarında ekran kartlarında düşüş olacakmış. İşlemci, RAM, ekran kartı ve anakart ikinci elden gider mi sizce? Hala bu parçalara ilgi gösteren var mı?
(Elimde kasa, PSU, M.2 SSD, monitör, klavye, mouse, HDD var eski PC'den kalma)

Yeni parçalarla sistem toplayacaksanız PSU da değiştirmeniz gerekecektir büyük ihtimalle. (eskiden kalma dediğiniz için.)

Yeni parçalarla sistem toplayacaksanız PSU da değiştirmeniz gerekecektir büyük ihtimalle. (eskiden kalma dediğiniz için.)
psu sanırım 650 veya 700 watt

Kaliteli bir markaysa sorun olmaz sanırım o zaman. Eskiden kalma yazdığınız için benim kafa daha eskiye gitti otomatik.
Kasam da zalman z11 neo eskiden kalma , mATX anakartlar için bir sorun çıkartmaz değil mi?

Geri
Yukarı