FX 8370 sisteme ekran kartı önerisi

Peki 128 bit ve 256bit farkı ne olur?
Ali express,Gearbest gibi yerlerden almak doğru mu?
Peki Radeon serisi yani daha ucuz önerebileceğeniz bir ekran kartı var mı?
Yani şu an en fazla 870-1000 arası alabilirim kesin bir sey yok zaten garantiyi bekliycez bakalım
Alabilirsen 1050 TI, en kötü RX 560 4 GB al.

Arkadaşın ekran kartı yok, neyi beklesin? 6 ay bilgisayarı mı kullanmayacak? Bu arada her halükarda evet bir terfidir, çünkü aynı(yerine göre değişken) performansı daha yeni, daha az güç tüketen ve 14 NM olan bir kartla alacak.

Denk getirebilirsen 1050 TI al. Getiremezsen 800-900 liraya temiz ikinci el 1050 TI da bulabilirsin ama önceliği sıfıra ver.
Ben ekran kartının serviste yapılıp geleceğini düşünerek bunu önerdim, yok parası gelirse illaki bir ekran kartı alacak ve yerıne alacağı en mantıklı kartta bence de 1050ti'dır.

Beyler banada bi el atarmısınız 2 gündür arıyorum bendede fx 8350 var 4.00 GHz de kullanıyorum 1060 msi 6 gb modelini alıcam darboğaz olurmu bende 16 GB Ram DDR3 1333 MHz asus m5a97 anakart kullanıyorum darboğaz yaşarsam işlemciyi kaç GHz'e overclock yapmalıyım bide voltajlımı yapsam daha performanslı olur yoksa voltajsızmı

Bu kartın güncel olarak en ideal alternatifi GTX 1050 Ti'dır. 1000 TL'ye yakın bir fiyatta bulursanız kaçırmayın derim. GTX 1060 için ise modern oyunlarda ve online oyunlarda işlemci tarafından sıkıntı yaşayabilirsiniz. O yüzden şu fiyatlarda iken GTX 1060 için bütçenizi zorlamaya gerek yok. GTX 1050 Ti güncel ve düşük güç tüketimli bir kart olarak yatay bir güncelleme olur sizin için.

Bu arada R9 380 yukarıdaki arkadaşın dediği gibi GTX 1060 ayarında falan değildir.

Bu kartın güncel olarak en ideal alternatifi GTX 1050 Ti'dır. 1000 TL'ye yakın bir fiyatta bulursanız kaçırmayın derim. GTX 1060 için ise modern oyunlarda ve online oyunlarda işlemci tarafından sıkıntı yaşayabilirsiniz. O yüzden şu fiyatlarda iken GTX 1060 için bütçenizi zorlamaya gerek yok. GTX 1050 Ti güncel ve düşük güç tüketimli bir kart olarak yatay bir güncelleme olur sizin için.

Bu arada R9 380 yukarıdaki arkadaşın dediği gibi GTX 1060 ayarında falan değildir.
1060 3GB ayarında bir kart. Her türlü dediğimin arkasındayım.

Konunun tartışmaya gitmesini istemiyorum lakin standart GTX 1060'tan bahsediyoruz. 3 GB olan versiyonun kırpılmış GTX 1060 olduğunu hepimiz biliyoruz. Ona rağmen birkaç AMD optimizasyonu iyi olan ve DX 12 destekli oyunda kafa kafaya olmaları veya R9 380'in 3 GB GTX 1060'ı geçmesi bu kartları aynı kategoriye koymaz. Kısacası GTX 1060'ın 3 GB modeli dahi bu kartların bir tık üst modelidir.

Yine de birkaç görsel veya video ile desteklerseniz bu söyleminizi; gözden kaçırdığımız veya atladığımız bir şeyleri fark edip bir değerlendirmede bulunabiliriz hep birlikte. @Mert Ukte

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı