FX 9370 sistem toplama

Yunus Ayördü

Hectopat
Daha fazla  
Bu sistem nasıl? Birde sogutma icin öneri istiyorum.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciyi almak istediğinde bir de sıvı soğutma şart. 220 w güç tüketimi var sonuçta. Ekran kartınız nedir?

Butcem 2000 TL. Şimdilik ekran karti alamayacağım butceden dolayi. Yazilim programlari icin kullanicam ilerde bi ekran karti alirim tabiki.

Sogutma icin zaten oneri istedim. :)

Ekran kartı olarak eskisini kullanacaksınız galiba eskisinin modeli nedir? O işlemci almak yerine i5 alırsan iyi olabilir. Hem tek çekirdek performansı iyi hem de amd alırsan elektrik faturana yansır. Ne yazık ki FX mimari olarak çok geride kaldı. Bunu bir AMD fanboyu olarak söylüyorum.

İşlemci 220W çekse bike faturada 2 TL oynar. Fatura olayını pek önemsemeyin. Tabi internet kafe işletmiyorsanız:D. Bütçen sanırım 2000 TL. İşlemci olarak i5 6600K, kasa olarak Zalman Z3+ 600W, anakart olarak Asus Z170A-P (bütçe varsa Z170A'nın daha üst modelleri), RAM olarak Kingston HyperX Fury 2x4 GB DDR4 RAM almanı öneririm. İşlemci soğutucusu olarak Zalman Performa'nın 90 TL'lik modeli işini fazlasıyla görür. SSD almanı önermiyorum, sonradan eklersen daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı