FX-9370 ve 990FXA-GD80 veya i5 4440 ve Z87-G45 Gaming

Sistem stabilitesi nasıl sağlanır

• Oy verenlerin toplamı
    12
  • Anket kapandı .
Arkadaşım bu sisteme GTX 780Ti bile takarsın. İşlemci AMD diye ekrankartıda AMD olcak diye bir şey yok. Monitörün kaç inç ? Bence sistemi değiştirmene gerek yok ama İ5 4440 işlemci ve Asus H81-M PLUS anakart alarak ya da işlemci İ3 4330 ve Asus H81-M PLUS anakartı alarak yoluna devam et. Bellek olarak 2X4 1600 Mhz Gskill bellek al.

Monitörüm yok eğer bu kadar para harcamak zorunda kalmasaydım monitör ve bilgisayar masası falan alacaktım. :) Şimdilik smart tv'de takılı sistem televizyondan kullanıyorum. Hdmı kablosundan takıp çıkarırken küçük kıvılcımlar çıkıyor bazen normalmidir bilmiyorum. İntelden yana i5'şin altına düşmek istemiyorum, en nihaetinde bukadar bütçe ayırmamın sebebi en az 5 6 yıl boyunca oyun yada grafik işlerinde sağlam bir sistem olmasını istiyorum. En önemlisi stabil olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3'te stabil, İ5'te. Tabi İ5 daha güçlü bir işlemci. O zaman İ5 4440+ASUS H81-M PLUS anakart+2X4 Gskill 1600 Mhz bellek al. Aynı anakartı bende kullanıyorum. Memnunum. Güzel ve sağlam bir anakart.

:D:D:D Hocam vallahi bitirdi beni sadece harcadığım tutar bilgisayarın parası dahil 3000 tl olacak. 2 aydır iş yapamıyorum rahat bir 6000 dolarda öyle zararım oldu. Buradaki bakkal amcaya yalvardım artık lütfen yap bilgisayarı ben sana önümüzdeki ay 1000 tl vereyim diye adam her yaptım dediğinde aynı gün arıza verdi. Power'i ve ekran kartınıda sıfır almak zorunda kaldığım içinde yeni bilgisayarda alamadım.
ALLAH kimseyi kötü esnafın eline düşürmesin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı