FX X4 4100 - M5A97 R2.0 - RipjawsX 1866MHz - HD7850 Sistem Nasıl?

Güzel sistem olmuş. Ne tür bir kullanıcı olduğunu bilmiyorum, ama ben olsam SSD'yi 60GB alıp HDD'yi de 500GB yapardım. Artana HD 7870 almaya çalışırdım. HDD yetmemeye başlarsa harici diskler oldukça uygun fiyatlı oluyor, onlardan bi 500-1000 GB'lık alırdım.

Ama tabi depolamaya önem veriyorsan bu sistem de çok güzel olmuş. Zaten 7850 günümüzdeki bütün oyunlar için yeterli.

Hayır SSD'yi 60 GB yapma fikrine karşıyım. Ancak HDD'yi 500 GB yaparsa kötü olmaz. Ancak HDD'yi 500 GB yapsa en fazla 50 TL kar eder ve bu bütçeye de ekran kartını yükseltemez. O yüzden arkadaş son derece müthiş sistem toplamış!

Amd FX 6100 Yap bence Fx 4100 İyi olmasına rağmen ilerde sorun yaratabilir.
Bütçeni biraz daha zorla Sapphire Hd 7850 OC al bence :) Referans tasarımlar pek hoş olmuyor çünkü. Asus M5A97 Evo R2.0 al çünkü AMD sistemlerde bildiğiniz üzere oto overclock denilen bir muhabbet var. Evo serisi kararlı overclock sağlar hele ki FX 4100 alacaksan bu şart bence. Bi de RAM 1866 MHZ'de olmalı AMD işlemci kullanacaksan, bu da önemli.
Bütçen biraz zorlanacak ama SSD'yi sonra para toplayarak da alırsın. İlk etapta SSD alma bence. Dediklerimi Yaparsan 10 numara kasa olur :)
Yardımcı olduysam ne mutlu :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd FX 6100 ile değiştiririm işlemciyi zaten aralarında 20 lira fark var, ama bu M5A97 Evo R2.0 ile M5A97 R2.0 arsında çok fark var mı? Bir de bu anakartlarda tek tuşla O.C özelliği mevcut mu ?

Bu O.C yapma tuşu anakartın üzerindemi yoksa BİOS'ta mı ? Birde Amd FX 6100 çok ısınıyor diyorlar bu doğru mudur?

Asus M5A97 de iyi bir karttır fakat M5a97 Evo kararlı şekilde OC yapar. Bu da bileşenlerin zarar görmemesini engeller ve sağlam OC sağlar. Evo tavsiyemdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı