FX X6 6300, M5A97 EVO R2.0 ve SAPPHIRE HD7950 DUAL-X sistem?

• Konuyu başlatan Mert Kahraman
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B
Vatandaki bilgisayarın İşlemcisini AMD FX 8350 yapıp, Monitörü de 2ms tepki süresine sahip bir model seçersen daha iyi bir sistem olur ...

Abilerim, kardeşlerim ben yazın artık oyuna vereceğim kendimi. Sizce ben bu sistemle hangi oyunlar ve kasma olur mu ? Lütfen aklınızdan geçeni söyleyin.

RAM : CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE 1866MHZ DDR3 CL9 RAM
DVD : SAMSUNG SH-224BB 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI SİYAH (KUTUSUZ)
HDD :SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK
Anakart : ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART
Güç kaynağı: XILENCE XP700 GAMING EDITION 700 WATT GÜÇ KAYNAĞI (Bu arada 80+ plus)
Kasa : COOLER MASTER HAF 932 FULL TOWER SİYAH KASA MonitörAOC 23" E2343FS GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
İşlemci :AMD FX X6 6200 SOKET AM3+ 3.8GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI
Ekran kartı: MSI HD7950 O.C. GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI

Bir de 120 GB'lık bir SSD taktım mı canavarınla uçuşa geçebilirsin. Bu arada ASUS ARES II ortaya çıktı arkadaşlar CES'te. Kapalı su soğutması(kendi radyatörü), 20 süper fazlı tasarım ve 6 GB bellekle performans delilerinin gönlünü alacak bir şey olacak. ^^

Bir de 120 GB'lık bir SSD taktım mı canavarınla uçuşa geçebilirsin. Bu arada ASUS ARES II ortaya çıktı arkadaşlar CES'te. Kapalı su soğutması(kendi radyatörü), 20 süper fazlı tasarım ve 6 GB bellekle performans delilerinin gönlünü alacak bir şey olacak. ^^
Hocam Ssd eklersek ne işimize yarar ?. Yok yani sakın kızgınlık anlama sistem parçaları hakkında bir şey bilmiyorum da :redface:

Hocam Ssd eklersek ne işimize yarar ?. Yok yani sakın kızgınlık anlama sistem parçaları hakkında bir şey bilmiyorum da :redface:

SSD hızlı kopyalama ve yazma değerlerine sahip olan, gecikme süresi ms'den çok çok kısa olan ve HDD'ler gibi mekanik olmayan depolama donanımı. Flash bellek gibi düşün. Hareketsiz parçalar ile kopyalama ve yazma yapıyor. Windows'u SSD üzerine kurduğunda daha hızlı ve stabil oluyor ki farkettiysen Windows 7 bile sistemde en az puanı HDD'lere veriyor. Bu sorun SSD ile ortadan kalkıyor diyebiliriz. İnternetten videolarını falan izlersen yararlı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı