FX X8 8320 İşlemci Soğutucusu Önerisi

ciahdglsn

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 2 hafta falan önce yeni bir sistem topladım. İşlemci soğutucusuna para vermek istemedim stock fanı önce görmek istedim ve malesef gördüm. :) Ögle saatlerinde ev sıcak ve 1-1.30 saat oyun oynadıktan sonra işlemci 65-70 derecelere geliyor. Bir kere de kendi kendine kapanmıştı herhalde işlemciden dolayı. Dolayısıyla sogutucu almam gerekiyor herhalde.

SAPPHIRE
hd7870XT GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

AMD
FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

SEAGATE
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

GIGABYTE
990XA-UD3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

ASUS
DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI

Ve corsair 200r kasa var. Vatandan alacağım bu sisteme uygun olacak ve işimi görecek soğutucu önerileri bekliyorum anlayanlardan. Bir de bazıları büyük oluyormuş ram slotunu kaybettiriyormuş sığmıyormuş falan filan çok anlamıyorum.
Yani kısacası bu sisteme uygun kaliteli, hesaplı ve işimi görecek bişey almak istiyorum.

İkinci sorum da kasayla birlikte gidersem montajını yaparlar mı? Zaten kasayı vatandan toplamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hava mı sıvı mı istiyorsun sıvı soğutma daha iyi soğutur daha sessizdir ama biraz daha tuzlu olur. Yada akasa venom var çok iyi bir soğutucu 2.fan takılıyor. Sıvı soğutma alırsan H80i veya H100i var ki fiyatları çok yüksek.

Vatan'dan alacaksan oraya yaptırma montajı, bilgisizler çünkü. Termal macunu anakartın soketine sürmeye falan kalkışırlar :D
Şaka bir yana 70 lira civarına Contac30 var ancak biraz daha arttırıp Cooler Master'in HYPER 212X işlemci soğutucusunu da alabilirsiniz.
Bir bütçe vermeliydiniz.

Daha yeni kayıt olmuşken garip bir şekilde yasaklandım nedenini de anlamış değilim. Ben de contac30 ve hyper 212x arasında kaldım performans açısından çok farklı mıdır ve ikisi de benim sistemime uygun mudur?

Sorun oradaki elemanlara, bu işten adam akıllı anlıyor musunuz diye. Evet derse taksın. Tabi sıcaklıkları da kontrol etmeyi unutma.
Standart frekans ve voltaj değerlerinde, o işlemci boştayken 35-40, yük altındayken 45-50 dereceyi geçmemeli.

İsterseniz semtinizde bulunan bir bilgisayarcıya da montajı yaptırabilirsiniz. 5-10 lira alacaklardır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı