Fx X8 8320 mi ? İ5 4440 mı ?

Hangisi ?

• Core i5 4440 Soket 1150 3.1GHz 6MB Cache 22nm İşlemci

Oy: 12 52,2%
  • FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci

Oy: 11 47,8%

• Oy verenlerin toplamı
    23
C++ Kullanacaksan intel senin için daha iyi olacaktır.
Sadece oyun diyor isen bütcene kalmış , iki işlemcide seni üzmez.

Ama ben olsam boşuna am3+ anakarta artık para vermem, çünkü daha işlemci çıkmaz bence. Yalnışım varsa affola.
Z97 bi anakart alır keyfime bakarım. Yeni yeni işlemciler çıktı kısa bir süre önce (örn: 4790k vs...) . ileriye dönük yatırım yapmış olursun.

O.c yaparak o fark kapanır mı sence ? :)
Onu bilmiyorum :)

C++ Kullanacaksan intel senin için daha iyi olacaktır.
Sadece oyun diyor isen bütcene kalmış , iki işlemcide seni üzmez.

Ama ben olsam boşuna am3+ anakarta artık para vermem, çünkü daha işlemci çıkmaz bence. Yalnışım varsa affola.
Z97 bi anakart alır keyfime bakarım. Yeni yeni işlemciler çıktı kısa bir süre önce (örn: 4790k vs...) . ileriye dönük yatırım yapmış olursun.

Eğer İntel alırsam, ekran kartım GTX 770 ama AMD alırsam R9 290 yapma ihtimalim var. Belki zorlarsam İntel içinde R9 290 yapabilirim ama kesin değil :)

:D APU bir sistem alırsam, ben o sistemin geleceğini göremiyorum. Ben şimdi sistem alınca çok uzun yıllar kullanacağım. Ultra, high, low veya very low gibi grafik seviyelerinde 7-8 yıl oynamayı düşünüyorum. Zaten sonrada diz üstü bilgisayar alırım. :) Umarım isteğimi anlatabilmişimdir. :D

Tek çekirdek performansı konusunda İ5-4440 bariz bir şekilde önde. Ayrıca AM3+ platformunun ömrü bitmek üzere, benim seçimim i5-4440'dan yana olurdu. :)
Cevap verdiğin için teşekkür ederim. :)
Oyunlar çok çekirdek performansına bakarsa hangisini tercih ederdiniz ? (Render yapmayacağım, İntel O.C olmuyor, oyun için kullanacağım ve nadir de olsa C++ kullanacağım.) :)
Bir sorum olacaktı, oyunlar genel olarak tek çekirdek performansına mı, yoksa çok çekirdek performansına mı bakıyor ? :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı