FX X8 8320 sistem toplama

FatFlock

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi (öğrenci) :)
Merhaba... Bir arkadasım icin buradayım bu sefer kafama takılan birsey var. Oyun icin pc toplamaya karar vermis bütçe ( 2200-2400 arası ideal). Arastırarak parcaları kafasında toplamıs sizinle paylasmak istedim. ( monitör fare klavye vs dahil değil. )

CPU
= VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nn
Anakart = VATAN COMPUTER - GIGABYTE - 990FXA-UD5 AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart
Ram = VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram
Kasa = VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - ELITE RC-430 500W MidT ATX PENCEREL
Sabit Disk = VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 3TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk (sormak istedigim kısım tamda burası ekran kartı iyimi kötümü bilemiyorum ama pek iyi degil sanırım biraz daha ekran kartını artırmak icin buradan kısamazmıyız ? arkadasın yükleyecegi max 5-6 oyun baska birsey yapmayacak banada söyledi nedenini anlamıs degilim neden 3TB alıyor siz hallediverin iyiyse iyi kalsın deyin )
Ekran Kartı = VATAN COMPUTER - ASUS - GTX660 DirectCU II GDDR5 2GB 192Bit Nvidia DX11 Ekran Kart ( Planetside 2 icin yüksek ayarlarda yüksek performans vermesini istiyor yeterlimidir yada ne önerirsiniz ? )
Güç Kaynağı =VATAN COMPUTER - COOLER MASTER - RS-500 EXTREME POWER PLUS 500W G
Arkadaşlar birde bana bunun ne olduğunu açıklayabilecek var mı anlamadım buda var içinde =250GB 2.5-inch SSD 840 Series MZ-7TD250BW | Samsung Memory & Storage

Arkadaşlar sizden şunu rica ediyorum . Belli bir sistem sıralaması yapmak yerine verdiğin şu parçayı şununla değiştir sundan ötürü. Yada Şu marka yerine sunu almalısın bu bu nedenlerden dolayı . Ne olur amacım sadece yardım etmenizi istemek değil aynı zamanda ögrenmekte istiyorum sabrınız icin simdiden tesekkürler :)

NOT : Planetside 2 oyunu icin alıyor diyebilirim sırf siz ona göre yorumlarınızı yazarsınız.

Kardeş bence bu işlemciye Asus anakart kullanmalısın m5a97 ve a99 çünkü malzeme kaliteli birde asus anakartlar yaklaşık %55 - 60 kullanıyor bence. Ekran kartı 2 GB 256 bit olmalı asus veya msi düşünülebilir hem mimari bakımından hemde çekirdek hızı açısından önemli yer tutuyor. Güç kaynağını 750 ve 650 w çıkartmalısın, Corsair veya OCZ düşünebilirsin. Eğer birkaç yükleme olacaksa 3 TB çok fazla 1 TB yeterli olacaktır kalan bütçe diğerlerine dağıtılabilir ekran kartı veya güç kaynağına. Kasa Corsair Carbide 400r veya benim kullandığım Aerocool Mechatron tercih edebilirsin. Üstatlarımın affına sığınarak bunları öneriyorum.

Ekran kartı 2GB 256 bit olmalıda ne olmalı? Bari öneride bulunuyorsun ne öneriyorsun onu yaz ucu açık önerinin ne gereği var bilmeyen için.

Cevaplar için herkese teşekkür ederim. 1 hafta sonra almayı düsünüyor. Sanırım o zamana kadar daha yorum yazmak isteyen olursa yada bilgilerini paylasmak isteyen bekliyorum :p

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı