FX4300 Tabanlı Sistem Toplama

Doğukan Sevik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba böyle bir sistem yaptım.

Adsız.png

Uyumluluk sorunu olur mu ?

Bütçe kısıtlı ya en fazla 1.800 TL yoksa ve ekstra bir soğutucu almam gerekli mi AMD çok fazla ısınıyor diyorlar fakat şuan ki bilgisayarım da AMD ve stok fanla yükte 40 derece falan alıyorum.

Bütçe kısıtlı ya en fazla 1.800 TL yoksa ve ekstra bir soğutucu almam gerekli mi AMD çok fazla ısınıyor diyorlar fakat şuan ki bilgisayarım da AMD ve stok fanla yükte 40 derece falan alıyorum.

Ben de amd kullanıyorum. İşlemcin a10 7850k ve stok fan ile kullanıyorum. Benim işlemcim ile bu işlemcilerin tdp değerleri aynı. Stok fan ile ben boşta 40-45 derece felan görüyorum.

İşlemciyi Athlon x4 860K yapabilirsiniz. Fx 4300 den daha performanslı ve çok az da olsa daha ucuz. Ama önce anakartı değiştirip FM2+ soketli olanlara bakmanız lazım.

AMD tarafında şu anda en alınabilir işlemci budur. Parça konusunda Vatan'a bağımlı kalmayın internetten çok daha uygun fiyata aynı parçaları ve Vatan'da olmayanları da alabilirsiniz. Kredi kartınız yoksa internetten alışverişe açık bir hesap kartı da kullanabilirsiniz. Parayı hesaba atar tek çekim olarak ödemenizi yaparsınız. Bahsettiğim işlemci bir süre yanlış fiyatlandırmadan dolayı Hepsiburada'da 100 TL den satıldı. Birçok kişi bu fiyattan 2-3 tane aldı ve sonrasında piyasa fiyatından çok daha aşağıda sattılar eğer hala kaldıysa çok uygun fiyatlara o kişilerden de alabilirsiniz.

Ben daha çok şu yüzden Vatan'a bağlıyım. Benim bir arkadaşım da topladı ve dedi ki eğer bütün parçalarını alırsan onlar topluyormuş dedi o yüzden Vatan'a bağlıyım.

İnternet üzerinden satış yapıp toplayan yerler de var araştırabilirsiniz. Ama bana sorarsanız eğer eliniz daha önce tornavida tutmuşsa bakarak çok rahat toplayabilirsiniz. İnternette binlerce kaynak mevcut. Technopat'ın Youtube kanalı ve diğer birçok kanalda birleştirme ile ilgili videolar mevcut.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı