FX5200 sisteme işletim sistemi önerisi

BadGamer

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Meslek
Mod Yapımcısı/Öğrenci/Spastik İguana ve Terliksi Hayvan Ticaretçisi
Sistemim bu. Öylesine evdeki eski parçalarla topladım. Gayet ciddiyim. Troll gibi gelebilir ama değil.
  • NVIDIA FX5200.
  • 40 GB ve 20 GB Seagate HDD.
  • 384 MB RAM.
Intel Celeron (tam modelini bilmiyorum ama anakartın üstüne ayrı bir kartla takılıyor)
Windows XP olmasın. Modern görünen bir işletim sistemi varsa kullanabilirim. Linux falan da olur. Kurulum aşırı zor olmasın ama. Ayrıca USB girişi yok, disk girişi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sparky LXDE/Openbox, Puppy Linux veya Absolute Linux olabilir.

Sistemim bu. Öylesine evdeki eski parçalarla topladım. Gayet ciddiyim. Troll gibi gelebilir ama değil.
  • NVIDIA FX5200.
  • 40 GB ve 20 GB Seagate HDD.
  • 384 MB RAM.
Intel Celeron (tam modelini bilmiyorum ama anakartın üstüne ayrı bir kartla takılıyor)
Windows XP olmasın. Modern görünen bir işletim sistemi varsa kullanabilirim. Linux falan da olur. Kurulum aşırı zor olmasın ama. Ayrıca USB girişi yok, disk girişi var.

Linux slax veya Android X86.

Linux slax veya Android X86.
Slax portable mantıkta çalışıyor, ekstra USB lazım olacaktır. Android ise Nvidia GPU'dan dolayı zor; ayrıca konu sahibinin RAM'i 384MB yani bayağı az Android için.

Slax portable mantıkta çalışıyor, ekstra USB lazım olacaktır. Android ise NVIDIA GPU'dan dolayı zor; ayrıca konu sahibinin RAM'i 384MB yani bayağı az Android için.

Hocam açıkçası sizin önerdiğiniz Linux dağıtımları en hafif olmalarına rağmen onlar bile ağır gelecektir, bilemedim ki 384MB aşırı az bir değer.

Win98 ya da Win'me olabilir eski parcalar ama o sisteme sağlam uyumlu olur.
Nostaljik oyunları (MS-DOS oyunları dahil) oynanır.

Hocam açıkçası sizin önerdiğiniz Linux dağıtımları en hafif olmalarına rağmen onlar bile ağır gelecektir, bilemedim ki 384MB aşırı az bir değer.
Yapabilecekse ArchLinux32 kurup kendi i3 veya Openbox configi ile kullanması en iyisi olacaktır ancak konu sahibinin Arch kullanabileceğinden emin olmadığımdan dolayı önermedim. Ancak kullanabilirse ArchLinux32 gerçekten iş yapabilir.

Geri
Yukarı