FX6100 overclock ayarı önerisi

noXtenn

Hectopat
Daha fazla  
RAM
RAM 1: CORSAİR VENGEANCE DDR3 1600 MHZ 4GB RAM/ RAM 2: GSKİLL 4 GB DDR3 160
Ekran kartı
GTX 1050Tİ
Anakart
ASUS M5A78LM-LX3
İşlemci
FX 6100
Dostlar selam 1050 Ti aldım. Sistemime darboğaz yapmıyordu işlemci oyunları (Valorant, CS:GO) için işlemciyi 3.7GHz'e Core Turbo'yu Auto'ya çektim, Cool'n'Quiet kapalı sizce iyi mi? (ısılar 60 dereceyi geçmiyor) bana iyi bir overclock ayarı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam 1050 Ti aldım. Sistemime darboğaz yapmıyordu işlemci oyunları (Valorant, CS:GO) için işlemciyi 3.7GHz'e Core Turbo'yu Auto'ya çektim, Cool'n'Quiet kapalı sizce iyi mi? (ısılar 60 dereceyi geçmiyor) bana iyi bir overclock ayarı önerir misiniz?
m5a78lm lx3 kronik sorunlu, overclock yaptığınızda mosfetlere fazla yük binip sistem kendini kapatacaktır veya reset atacaktır.

Soğutucun iyiyse 4.3 ghz 1450 voltaj denersin. Yapıştır gitsin eğer olmazsa eşitleye eşitleye düşürürsün. Eğer bu ayarla sıcaklık yükselmezse kullanırsın.

Son düzenleme:
M5A78L-M LX3 kronik sorunlu, overclock yaptığınızda MOSFET'lere fazla yük binip sistem kendini kapatacaktır veya reset atacaktır.

Soğutucun iyiyse 4.3 GHz 1450 voltaj denersin. Yapıştır gitsin eğer olmazsa eşitleye eşitleye düşürürsün. Eğer bu ayarla sıcaklık yükselmezse kullanırsın.

Hocam anakartta sorun yok fakat 4 GHz ve üstünde dediğiniz gibi kapanıyor, onun dışında ayarım iyi mi?

Hocam anakartta sorun yok fakat 4 GHz ve üstünde dediğiniz gibi kapanıyor, onun dışında ayarım iyi mi?
Turbo core kapalı olması lazım, cool ise aynı şekilde kapalı. 3.7 ghz ye almanız aşırı fark oluşturmaz. O yüzden dediğim ayarı yapmanızı öneririm. FX işlemciler overclock konusunda dayanıklıdır.

Turbo Core kapalı olması lazım, cool ise aynı şekilde kapalı. 3.7 GHz'ye almanız aşırı fark oluşturmaz. O yüzden dediğim ayarı yapmanızı öneririm. FX işlemciler overclock konusunda dayanıklıdır.

Hocam sorun yok tabii de stok soğutucu var termal yeni değişti bakarım olmazsa stok ayarda devam ederim.

Turbo Core kapalı olması lazım, cool ise aynı şekilde kapalı. 3.7 GHz'ye almanız aşırı fark oluşturmaz. O yüzden dediğim ayarı yapmanızı öneririm. FX işlemciler overclock konusunda dayanıklıdır.

Hocam işlemciye ayarları uyguladım lakin anakartım işlemciden fazla ısınıyor, bu da demek oluyor ki işimiz iptal :(

Son düzenleme:
Hocam sorun yok tabii de stok soğutucu var termal yeni değişti bakarım olmazsa stok ayarda devam ederim.

Hocam işlemciye ayarları uyguladım lakin anakartım işlemciden fazla ısınıyor, bu da demek oluyor ki işimiz iptal :(
Al mosfet soğutucusu ile termal bant mosfetlere soğutucu yapıştır gitsin. İşin çözülecektir.

Anakart ısınıyorsa yapacak pek bir şeyin yok, zamanında bende bakır işlemci soğutucuyu kesip mosfetlerin üzerine koymuştum aman aman bir fark olmuyor.

Bu sisteme hiç para harcama bence, çıkabileceğin Max GHz de böyle kullan.

Al MOSFET soğutucusu ile termal bant MOSFET'lere soğutucu yapıştır gitsin. İşin çözülecektir.

Anladım hocam sağ olun, BIOS'u sıfırlayıp yoluma devam edeceğim.

Anakart ısınıyorsa yapacak pek bir şeyin yok, zamanında bende bakır işlemci soğutucuyu kesip MOSFET'lerin üzerine koymuştum aman aman bir fark olmuyor.

Bu sisteme hiç para harcama bence, çıkabileceğin Max GHz de böyle kullan.

Hocam hiç overclock yapmayacağım.

Geri
Yukarı