FX6100 overclock yapma

Recep ERTAN

Centipat
Daha fazla  
Beyler lütfen cevap verin. Sistemim şu;
Gigabyte GA-970A ds3.
FX6100 six Core.
1050 Ti 4 GB.
16 GB RAM HyperX Fury Blue.
120GB SSD.
1TB HDD.
400W PSU.
Arkadaşlar bu CS:GO'da falan bir türlü çözemedim gitti. Darboğaz mı var anlayamadım ki. Lütfen biri bana yardımcı olsun. BIOS'dan OC denedim 3900 oluyor ama sonra oyuna girince bir süre sonra PC takılıyor reset istiyor. 3800 MHz'e aldım ama görev yöneticisinde 3.60 GHz gösteriyor ve stress testinde 3.57'yi geçmiyor. Lütfen voltajlı falan ne olursa söyleyin ne olur yapayım şu ayarları. Adamın teki yazmış 4.5 GHz'de sorunsuz. Nasıl yapmış işte? Ben 4 GHz'e aldığımda açılmadan mavi ekran verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'da inputlag sorunu mu yaşıyorsunuz? 3900 MHz'de çalışırken ki sıcaklık değerleri nasıl? Eğer 3900'de 90 ° 95 ° gibi sayılara ulaşıyorsa vazgeçin ve yeni bi işlemci alın.

İllaki adamla aynı GHz'yi yakalayamazsınki voltajı bir tık arttırıp deniyeceksiniz ayriyeten CS:GO zaten işlemci tabanlı bir oyun her overclock yaptığınızda Prime95 ile stress testi yapın PC çöküyorsa mavi ekran veriyorsa stabil değil daha düşük bir değerde çalıştıracaksınız darboğazı test etmek için şöyle yapabilirsiniz 2018 sesinde çıkan bir oyunu açın oynatyın Afterburner ile değerlerde GPU kullanımı ve CPU kullanımına bakın ne kadar darboğaza girdiği o zaman anlaşılır.

PC çökmesinin sebebi işlemcinin stabil olmamasıdır.

Geri
Yukarı