FX8300 Sistem Toplama

İstediğim performansı vermezse sana işlemci aldırırım de, test videoları izlet ama bir şekilde ikna et. İlla AMD diyorsa Zen'i bekleyin.

İstediğim performansı vermezse sana işlemci aldırırım de, test videoları izlet ama bir şekilde ikna et. İlla AMD diyorsa Zen'i bekleyin.
Zen hakkında tartışacağım ama bu zen işlemciler bu benim anakarta olur mu ? Yoksa yeni nesil DDR4 anakart RAM filan almam gerecek mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim anakart derken? Elinizde anakart mı var? Varsa da soket değişecek bu nedenle yeni anakart almalısınız.

Şuanki AMD'ler DDR3 kullanıyor. Zen ile DDR4'e geçiş yapılacak.

Benim anakart derken? Elinizde anakart mı var? Varsa da soket değişecek bu nedenle yeni anakart almalısınız.

Şuanki AMD'ler DDR3 kullanıyor. Zen ile DDR4'e geçiş yapılacak.

Elimde Anakart Yok. Bunları alırsam işlemci sonra alsam işlemci bunla beraber kullabilir miyim demek istedim.

Ama DDR4olarak gelecek ve ram anakart değişmek zorunda kalacak. Anladım.

Peki fotoğrafda görmüş olduğunuz ekran iyimidir. Almaya değer mi ?

Bu parçalar uyumlu haldemi bir sıkıntı olur mu ?

Ekran kartım gtx570.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi önemli olan neye ne kadar para verdiğin. Bak yazdığım öneriyi iyi okursan illa AMD alacağım dersen X4 860K+A68HM bir anakart ve ucuzundan 8GB bir ram al idare et diyorum. Elindeki ekran kartını taşır zaten X4 860K. FX işlemciler şu an bu fiyatlara alınmaz. FX 8300+AM3 anakart+ram 3 parçayı birden 2. el alacaksan 400-500TL gibi bir fiyata belki tercih edilebilir. Yeni sistem toplayacaksan FX alma.

Zen işlemciye gelecek olursak AM4 anakartlarla gelecekler ve DDR4 olacak sistem. Şu an alacağın anakartla kullanamazsın. Şubat ayında Zen gelecek bu kadar az zaman varken 3-4 sene önceki teknolojiye para verme bence.

Bir de Toshiba HDD tavsiye edilmiyor. WD ya da Seagate alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı