FX8320 Overclock Yapmak

burcakteke

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle kolay gelsin. FX 8320 için yaptığım overclock ve test sonuçlarının hepsi ekranda bulunmaktadır, değerlendirip yorumlayabilir misiniz?

Adsız.png

Değerler gayet normal hatta işlemci sıcaklıkları normalden bir tık alt seviyede. fx 8350 fabrika çıkış saat hızını elde etmişsin. Belki bir miktar daha üst seviye hız aşırtma daha yapabilirsin gibi görünüyor. Denemende fayda var. Soğutucu olarak ne kullanıyorsun?

Arkadaşlar son olarak 4.4 GHZ yaptım bi bakar mısınız nasıl?

Dosya Ekleri

• asas.png
    asas.png
    67,1 KB · Görüntüleme: 131
Eğer fan sesi sorun çıkartacak düzeyde değilse değerler ideal denebilir. fx 8350 işlemciyi 4.6Ghz değerinde kullanıyorum, fx 8320 işlemciyi 4.4Ghz değerinde stabil bir şekilde kullanman gayet iyi bir durum. Oyun testleri yapmalısın ama stabilite açısından.

Dün Overclock yapmıştım 4.4 Ghz sabit bir şekilde sıkıntı çıkarmadan çalışıyordu, bugün de deneme amaçlı Battlefield 4 Multiplayer oynadım. Ultra ayarlarda Vsynic açık 1080p'de 1 saat kadar oynadım ve sonuç: İşlemci 50 dereceyi geçmedi gayet akıcı 60 fps de takılı bir oyun oynadım. Önceden böyle olmuyordu herkesin çatıştığı bir ortama girdiğimde takılmalar oluyordu.
bu arada ekran kartım Sapphire R9 280X Tri-X OC.
@Reno

Dün Overclock yapmıştım 4.4 Ghz sabit bir şekilde sıkıntı çıkarmadan çalışıyordu, bugün de deneme amaçlı Battlefield 4 Multiplayer oynadım. Ultra ayarlarda Vsynic açık 1080p'de 1 saat kadar oynadım ve sonuç: İşlemci 50 dereceyi geçmedi gayet akıcı 60 fps de takılı bir oyun oynadım. Önceden böyle olmuyordu herkesin çatıştığı bir ortama girdiğimde takılmalar oluyordu.
bu arada ekran kartım Sapphire R9 280X Tri-X OC.
@Reno

Ekran kartı ve işlemci uyumu gayet yerinde. Hız aşırtmalı bir şekilde güle güle kullan artık.

FX 8300 var ve overclock yapmak istiyorum. Daha önce hiç yapmadım. Nasıl yapılır hangi program kullanılır. Yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Eğer hiç tecrüben yoksa ilk önce arama motorundan Fx işlemcilere hız aşırtma yapma rehberlerini okumanda büyük fayda olacak. Onun haricinde Amd'nin sitesinden Amd Overdrive programı ile hız aşırtma yapılabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı