FX8350 sistem kitleniyor

corinthians_134

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi bazen oyun oynarken, bazen video izlerken, bazen PC öyle boşta dururken kitleniyor ve hiçbir şeye tepki vermiyor reset atmak zorunda kalıyorum. Klavyede num lock açıp kapatamıyorum bile herhangi bir şeye hiçbir şekilde tepki vermiyor. Ekran kartındandır diye düşünüp başka ekran kartı taktım ama çözülmedi. Bilgisayarımda sadece SSD var Memtest HD Tune falan yaptım ama bir şey çıkmadı kafayı yiyeceğim. Sistemim şu şekilde:

Anakart: Gigabyte 970A-UD3p

İşlemci: AMD FX(tm)-8350 eight-Core Processor 4.0 GHz.

Ekran kartı: AMD Radeon R9 200 series 3GB (RX550 denedim yine aynı sorun oldu.)

SSD: 250 GB.

RAM: Kingston 8 GB DDR3.

PSU 750W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir PSU ile deneyin. PSU kaynaklı da olabilir.

Farklı bir PSU ile deneyin. PSU kaynaklı da olabilir.
Hocam RAM'leri test ettim ve RAM'lerde sorun buldu. Sorunun direk RAM'den mi yoksa yazılımsal mı olduğunu anlama yolu var mı? Elimde bunun haricinde sadece 4 GB'lik RAM var ama sisteme yeter mi yetmez mi bilmiyorum onu deneyebilir miyim?

Dosya Ekleri

• asdfs.JPG
    asdfs.JPG
    84,9 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran 12323.JPG
    Ekran 12323.JPG
    65,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Sebebi olabilir. 4 GB RAM ile sistem çalışır. Fakat oyunlar için yeterli olmayabilir. Bir süreliğine takıp deneyin. Duruma göre yazarsınız.

Tamamdır hocam. Sebebi olabilir. 4 GB RAM ile sistem çalışır. Fakat oyunlar için yeterli olmayabilir. Bir süreliğine takıp deneyin. Duruma göre yazarsınız.
Hocam maalesef yine yaptı. RAM değişince de olmadı.(Taktığım rami test ettim sorunsuzdu.) Geriye parça kalmadı zaten :D RAM, ekran kartı ve SSD değiştim ve sorunu çözemedim.

Geriye PSU kaldı gibi duruyor.

Hocam PSU'dan tam anlamam ama kaliteli gibi gözüküyor.
Bence PSU kaynaklı değil.
Evet W'sı falan da gayet yeterli duruyor nası bir sorun olabilir ben de iblmiyorum anlık elektrik kestiğinden falan mı anlamıyorum. Zaten geriye işlemciyle anakart kalıyor onları değişmek demek sistemi değişmek demek. Çok iğrenç bir sorun cidden kaynağını bilemiyosun. OC falan yapsam çözülme ihtimali var mıdır acaba onu merak ediyorum.

Geri
Yukarı