FX8350 sistemde format atarken "a disk read error occured" hatası

mertnefes

Picopat
Daha fazla  
RAM
8 GB Ram
SSD veya HDD modeli
Toshiba OCZ Tr-150 480GB
Ekran kartı
R9 280x
Anakart
Gigabyte GA970A DS3
İşlemci
FX 8350
Merhaba. Format attım her zamanki gibi fakat bu hatayı alıyorum. BIOS ayarlarını sıfırladım çoğu forumdaki çözümleri yaptım ancak yok. Daha sonra bir şey fark ettim boot X: İsimli bir sürücüye kurulmuş. Birkaç kez daha denedim fakat olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230405_053845.jpg
    IMG_20230405_053845.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Format attım her zamanki gibi fakat bu hatayı alıyorum. BIOS ayarlarını sıfırladım çoğu forumdaki çözümleri yaptım ancak yok. Daha sonra bir şey fark ettim boot X: İsimli bir sürücüye kurulmuş. Birkaç kez daha denedim fakat olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

BOOT X: olarak görünen dizin: anlık olarak boot ettiğiniz sürücüdür. Bir sorun yok.

Diskiniz bozuk olabilir veya disklerin listelendiği ekranda altta manuel olarak sürücü eklemeniz gerekebilir, Windows bazı sata kontrolcüleri algılayamayabiliyor.
İlgili sürücüyü anakart sitesinde bulabilirsiniz. Raid sürücüsü diye geçer. Veya revizyon modelini paylaşırsanız buradan da bakabiliriz :)

Üst kısımda revizyon modeline göre indirmeniz en sağlıklısı olacaktır.

1680679959528.png

Merhaba,

BOOT X: olarak görünen dizin: anlık olarak boot ettiğiniz sürücüdür. Bir sorun yok.

Diskiniz bozuk olabilir veya disklerin listelendiği ekranda altta manuel olarak sürücü eklemeniz gerekebilir, Windows bazı sata kontrolcüleri algılayamayabiliyor.
İlgili sürücüyü anakart sitesinde bulabilirsiniz. Raid sürücüsü diye geçer. Veya revizyon modelini paylaşırsanız buradan da bakabiliriz :)

Üst kısımda revizyon modeline göre indirmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Eki Görüntüle 1727823
Bilgisayarı hiç açamıyorum. Revizyon 1.0. Nasıl yapacağım?

Bilgisayarı hiç açamıyorum. Revizyon 1.0. Nasıl yapacağım?

Dosyayı farklı bir cihazdan indirin flash diske atabilirsin.
Portable oluyor zaten o driver, anlık olarak kurulum ekranında göstermen gerek. Ya da şansını Windows 10-11 kullanarak deneyebilirsin.

Dosyayı farklı bir cihazdan indirin flash diske atabilirsin.
Portable oluyor zaten o driver, anlık olarak kurulum ekranında göstermen gerek. Ya da şansını Windows 10-11 kullanarak deneyebilirsin.
Teşekkürler. Denedim fakat olmadı. Sanırım SSD'de bir sıkıntı var. Zaten Windows 10 kullanıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı