FX8350 ve RX580 oyun oynarken sürekli reset atıyor

thinkingvoice

Hectopat
Yer
Stockton
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım oyundayken grafikleri ve çözünürlüğü yükselttiğimde reset atıyor. İşin ilginç yanı kasayı bilgisayarcıya götürdüm, adam açtı yarım saat en yüksek çözünürlükte ve grafiklerde oyun oynadı. Gram atmadı. Ben eve götürdüm, oyunda tekrar atmaya başladı. PSU GS600 Corsair, neden böyle yapıyor anlayamadık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bu sorunun birden fazla sebebi olabilmektedir. Windows bir anda durup yeniden başlatıyor ise sorun depolama diskinizden veya ramden kaynaklı olabilir. Fakat cihazınız ısınıp kapanıyor ise termal macun yenilemesi ve fan temizliği yapabilirsiniz.

Elektrik tesisatından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ayrıca termal macunu kontrol ettirdik tamircide sorun yoktu RAM'lar için şimdi Memtest ile test edeceğim arıza var mı diye. Sıcaklık konusunda hiç sıkıntım yok PC fanları iyi çalışıyor ama nedense reset atıyor işte.

Elektrik tesisatından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ayrıca termal macunu kontrol ettirdik tamircide sorun yoktu RAM'lar için şimdi Memtest ile test edeceğim arıza var mı diye. Sıcaklık konusunda hiç sıkıntım yok PC fanları iyi çalışıyor ama nedense reset atıyor işte.
Bu sorunu yaşadım.Arıza ekran kartından ekran kartı çok ısınıyor. Termal macunu bitmiş olabilir.Benim sorunum fandı, ekran kartı fanı bozuktu.Değiştirdim düzeldi.Eğer gene düzelmez ise işlemci termal macununu değiştirin veya fan yerine oturmamış ise fanı oturtun.Sorun düzelecektir.

Bu sorunu yaşadım. Arıza ekran kartından ekran kartı çok ısınıyor. Termal macunu bitmiş olabilir. Benim sorunum fandı, ekran kartı fanı bozuktu.Değiştirdim düzeldi. Eğer gene düzelmez ise işlemci termal macununu değiştirin veya fan yerine oturmamış ise fanı oturtun. Sorun düzelecektir.

Ekran kartını alalı 1 hafta olmasaydı bu ihtimali göz önünde bulundururdum ama eski ekran kartıyla bu atma işlemi oluyordu zaten bu sorun olmasın diye yeni ekran kartı aldım daha sık atmaya başladı nedense. Termal macunu bilgisayarcıyla kontrol ettik bana yeterli olduğunu söyledi fanlardan yana da sıkıntı yok :(

Monitör ya da elektrik tesisatı'ndan kaynaklı. Kasayı götürdüğünüz de başka bir tesisat ve başka bir monitörde deniyor sonuçta

Monitör ya da elektrik tesisatı'ndan kaynaklı. Kasayı götürdüğünüz de başka bir tesisat ve başka bir monitörde deniyor sonuçta.

Monitör kaynaklı olmasının sebebi nedir ilk defa duyuyorum ve olması ihtimal dahilinde çünkü bilgisayarcı kendi monitörüne takıp denedi ve monitörün çözünürlüğü 1280x720 gibi eski bir monitördü ve hiç sorun yaşamadı ama benim şu an kullandığım bayağı büyük bir monitör bayağı güçlü acaba kaldıramıyor mu sistem linkini de atıyorum; PHILIPS 27.
Arkadaşlar monitörü değiştirdim öyle denedim halen oyunlarda atmakta sorunum düzelmedi desteğinizi rica ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı