FX9590 Tabanlı Sistem Toplama

PureCly

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Aslında şu anda yaptığım biraz geç bir adım oldu.. Parçaları çoktan sipariş ettim ama değiştirme şansım olduğu için sizden de fikir almak istedim..

Ben AMD bilgisayar toplamaya karar verdim ve dün VATAN Online'dan parçaları sipariş ettim.

Sizce sistemim nasıl olmuş? Değişmesi gereken parça var mı?

Not: Bu arada yanına var. Yazdıklarım daha önceden elimde bulunan parçalar. Ama yanlarına fiyatlarını verdiğim parçalar ise aldığım parçalardır.

• Kasa: Cooler Master Pure 650 ( 2 USB 3.0, 2 USB 2.0 ve 3 Fan ) - Var
  • Anakart: MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - 376 TL
  • İşlemci: AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB 220W 8 Çekirdek Su Soğutmalı İşlemci - 1050 TL
  • RAM: 16 GB DDR3 1.600 MHz ( 8 8 ) - Var
  • Ekran Kartı: MSI R9 390 GAMING 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı - 1379 TL
  • Soğutucu: Cooler Master Sıvı Soğutucu ( İşlemci İle Birlikte Geliyor ) - Var
  • Hafıza: 500 GB Toshiba 7.200 Rpm 32 MB Önbellek - Var
  • Power: Corsair VS Serisi VS650 650 Watt - Var
  • Harcadığım para: 2.800 TL - Aldığım bileşenler ; Anakart, İşlemci ( Cooler Master Sıvı Soğutucu İçinde Geliyor ), Ekran Kartı..

Arkadaşlar geliştirilebilir ve eksik olan bir yanı, sorun çıkartabilecek bir yanı var mı?

Şimdiden yanıtlarınıza ve önerilerinize çok teşekkür ederim..

İyi günler, iyi forumlar..​

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplamadan önce konu açman gerekiyordu.
O işlemciye o anakart alınmaz, o RAM de alınmaz. 990 serisi bir anakart ve 1866 MHz RAM ile değiştir.

FX 9590 için 990FX yonga setli anakart lazım. Ayrıca çok gereksiz bir işlemci 220W tüketiyor, ısınıyor, performansı iyi değil. Ayrıca FX devri bitti artık.

Malesef toplamış bile. Öncelikle anakartı değiştir. Sonra da daha iyi bir ram alabilirsin. Diyecek başka birşey yok hayırlı olsun.

İlk önce anakartı Z170 PC MATE ile değiştir. Sonra işlemcini İntel Skylake İ5 6600K ile değiştir. Ekran kartın gayet güzel. AMD FX serisi işlemci alınmaz. Oyunlarda İ5 4460 bile FX 9590'dan daha iyi performans veriyor. AMD yeni çıkardığı ekran kartlarının testlerinde İntel işlemci kullanıyor:D.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı