FX9590 ve R9 380 Tabanlı Sistem Toplama

enoone

Hectopat
Yer
ev
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Fazla uzatmadan topladığım sisteme geçeceğim sizlere sorum; sistemim uyumlu mu? GTA 5'i 4K'da oynatır mı?
2853.jpg

NOT: Ekran kartı stokta olmadığı için ekleyemedim o yüzden ayrı bir şekilde yazmak zorunda kaldım.
MSI R9 380 GAMING 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciye 990FX anakart alman lazım. 4K'da oynayamazsın. GTX980 Ti bile 4K'da yetersiz. SLI veya CF gibi çözümler gerekiyor 4K için.

Hocam o bütçeye ne sistemler toplanır. Ayrıca sistem dengesiz olmuş, onu geçtim @Asım Demir 'in dediği gibi 990FX anakart almak lazım. Bu arada bütçeniz 3800 TL civarı herhalde ? Bütçeniz 3900 olabilirse bu sistemi öneririm :
Sinerji 3900.PNG

( Ayrıca o ekran kartı 4K için yeterli değil. 4K için CF veya SLİ yapmak lazım oluyor. )

Son düzenleme:
Konuyla alakasız olucak ama gtx 980 vatanda 1900 tlden başlıyor arkadaşın önerdiği resimde 1600 tl yazıyor hangi siteden topluyorsunuz bu parçaları ?

600w biraz sikinti gibi zaten islemcinin aldigi enerji eve haciz getirir sen intel sistem topla 2900e toplanir ha 600w kalsin diyorsan gtx 970 ve 4460 vea ust segmentlerden al emin ol.performansin daha yuksek olucak

Arkadaşlar yazıp ilgilendiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Anakart,İşlemci ve İşlemci soğutucuyu,İntel Core İ7 4790K uyumlu olacak şekilde değiştirsek diğer her şey aynı kalsa bu sistem bana kaça patlar (Güç Kaynağının yeterliliğine göre oynama yapılabilir)

Son düzenleme:
O işlemcinin vereceği performansı I5 4460 bile oyunlarda karşılar yani Intel tercih ederseniz bütçe düşecektir. Odanıza ıstıcı almak istiyorsanız AMD yerine UFO tercih edin.:D @ErenKorkmaz'ın sistemi sizin topladığınız sistemden çok daha iyidir onu alabilirsiniz. İşlemciden kısılarak 980 Ti bile zorlanabiliyorken o fiyata siz gidip 9590 + R9 380 tercih etmişsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı