FydeOS, Linux terminali açılırken "{CONTAINER_CREATE_FAILED_SIGNAL}" hatası veriyor

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Aslında tam olarak Linux değil ama GNU/Linux tabanlı Chrome OS'ta hata veriyor Minecraft'ın Java sürümünü yüklemek istedim ama terminal açılırken hata veriyor ben daha bir şey yapmadan.

1690622018516.png

Yazılar üstte bir türlü anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
FydeOS çok stabil bir yazılım değil, hem ekran kartınızın tam gücünden de faydalanamayacaksınız ChromeOS'da. Normal bir Linux dağıtımı kursanız veya Windows'a geri dönseniz emin olun hem performansınız daha iyi olur hem de daha az uğraşırsınız.

FydeOS çok stabil bir yazılım değil, hem ekran kartınızın tam gücünden de faydalanamayacaksınız ChromeOS'da. Normal bir Linux dağıtımı kursanız veya Windows'a geri dönseniz emin olun hem performansınız daha iyi olur hem de daha az uğraşırsınız.

Hocam Windows'tan soğudum Windows'u daha yeni format attım bir baktım 4 GB RAM'in 3.5'ini harcıyor öyle bir soğudum ki hocam.

Hocam Windows'tan soğudum Windows'u daha yeni format attım bir baktım 4 GB RAM'in 3.5'ini harcıyor öyle bir soğudum ki hocam.
Direkt Linux kur bence. ChromeOS, ekran kartının Linux container'ine aktarmak için VirtIO parasanallaştırılmış sürücülerinden faydalanıyor ve sadece OpenGL çağrılarını aktarabiliyor. Normal bir kullanıcı olarak bilmeniz gereken tek şey daha düşük performans ve daha fazla uğraş. Linux Mint gibi çok güzel alternatifler var.

Direkt Linux kur bence. ChromeOS, ekran kartının Linux container'ine aktarmak için virtıo parasanallaştırılmış sürücülerinden faydalanıyor ve sadece OpenGL çağrılarını aktarabiliyor. Normal bir kullanıcı olarak bilmeniz gereken tek şey daha düşük performans ve daha fazla uğraş. Linux Mint gibi çok güzel alternatifler var.

Hocam ben Linux sevmiyorum vallahi.

Chrome OS Flex kur o zaman. İçerisinde Google Play Store yok yalnız ama daha düzgün çalışır en azından. Linux'da hem Android uygulamalarını çalıştırabilir, hem de tam performansla oyununuzu oynayabilirsiniz. Chrome OS, harici ekran kartlarının performansından da faydalanamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam ciddiyim o kadar sıkıntılı ki benim için mesela görüntüsü görev çubuğu güzel görünmüyor uygulamalar terminal ile yükleniliyor benim çok sıkıntılı hele OS güzelliğine genelde dayanamam.

Chrome OS Flex kur o zaman. İçerisinde Google Play Store yok yalnız ama daha düzgün çalışır en azından. Linux'da hem Android uygulamalarını çalıştırabilir, hem de tam performansla oyununuzu oynayabilirsiniz.

Bilgisayarım Flex desteklemiyor.

Hocam ciddiyim o kadar sıkıntılı ki benim için mesela görüntüsü görev çubuğu güzel görünmüyor uygulamalar terminal ile yükleniliyor benim çok sıkıntılı hele OS güzelliğine genelde dayanamam. Bilgisayarım Flex desteklemiyor.
O zaman benim yapabileceğim bir şey yok öğrenmekten korkuyorsanız. Kusura bakmayın. Bütün seçenekleri önünüze yığdım. Yeni bilgisayar al o zaman ne diyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı