G adlı program bilgisayarınızın kapanmasını engelliyor

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
İlk defa şimdi gördüm nedir bu?
Bilgisayarımda virüs yok diye biliyorum ve nilinmedik yerlere yakın zamanda girmedim. Bir şey indirmedim de.

Aklıma Logitech Gaming Software geldi ama onun adı öyle mi geçiyor emin değilim.
Genelde bu durumda o uygulamanın simgesi de olur. Görebildiniz mi? Nasıl bir şeydi?
O an işi olan bir uygulama varken bilgisayarı kapatmaya çalışmışsınız. Çoğu uygulama bunu yapabilir. Bilmediğiniz bir şey yüklemediyseniz dert etmenize gerek yok. Yine de sistem taraması yapabilirsiniz.

Hiç dikkati mi çekmedi. Fakat yarın bakarım. Neden sordunuz?
Yani varsa ne gibi bir şey olmuş oluyor.
Hocam peki ya herhangi bir dosyanızın sonuna "g" harfi eklendi mi?
Hocam bilgisayarınıza ground.exe virüsü bulaşmış olabilir. Maalesef ki şuan bu virüsten kurtulmanın tek yolu formattır, ama yinede emin olmak gerek sadece ground.exe virüsü "G" harfini koymaz.

Hocam peki ya herhangi bir dosyanızın sonuna "g" harfi eklendi mi?
Hocam bilgisayarınıza ground.exe virüsü bulaşmış olabilir. Maalesef ki şuan bu virüsten kurtulmanın tek yolu formattır, ama yinede emin olmak gerek sadece ground.exe virüsü "G" harfini koymaz.
Bilgisayarda görev yöneticisinde ground.exe adlı bir işlem yok.
Msconfigteki hizmetler kısmındada ground. exe yok.

Hocam zaten gözükmemesi gerek profesyonelce hazırlanmış bir virüs. Yüksek ihtimalle format atarsanız geçecektir.
Fakat artık gözükmüyor.
Normalde her kapatışta gözükmesi gerekmez mi?
Hocam zaten gözükmemesi gerek profesyonelce hazırlanmış bir virüs. Yüksek ihtimalle format atarsanız geçecektir.
Malwarebytes ile taradım 280 bin dosya taradı ve hiç bir şey bulmadı.

Son düzenleme:
Bilgisayarı kapatmayı engelleyen programın resmini telefon ile çekin. Simgesini gösteriyordur. Bir program kapatmayı engelliyor.

Geri
Yukarı