Çözüldü G/Ç hatası dosya bozulmasına neden olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Paul Walker

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Torrent'ten bir dosya indirir iken g/ç hatası aldım. Bu indirdiğim dosyanın bozulmasına neden olur mu?
1637667648399.png

Son düzenleme:
Çözüm
Evet. G/Ç hatası devam dosya transferlerini etkiler ve veri kaybı olur. Ancak görünüşe göre qBittorrent bunu fark etmiş. Bozulan kısmı tekrar indirecektir.

Dilerseniz indirilmekte olan torrent için içerik kontrolü yaptırabilirsiniz. İlgili torrent içeriğine sağ tıklayıp "Force recheck" seçeneğini kullanın. Türkçesinde nasıl geçiyor bilmiyorum.

Ayrıca bu hata başka zaman da çıkıyorsa HDD/SSD bağlantısında kullanılan SATA kablosunu kontrol edin. Gevşeklik olabilir. Devam ederse kabloyu değiştirin.

Ekran Görüntüsü (24).png
Evet. G/Ç hatası devam dosya transferlerini etkiler ve veri kaybı olur. Ancak görünüşe göre qBittorrent bunu fark etmiş. Bozulan kısmı tekrar indirecektir.

Dilerseniz indirilmekte olan torrent için içerik kontrolü yaptırabilirsiniz. İlgili torrent içeriğine sağ tıklayıp "Force recheck" seçeneğini kullanın. Türkçesinde nasıl geçiyor bilmiyorum.

Ayrıca bu hata başka zaman da çıkıyorsa HDD/SSD bağlantısında kullanılan SATA kablosunu kontrol edin. Gevşeklik olabilir. Devam ederse kabloyu değiştirin.

Ekran Görüntüsü (24).png

Son düzenleme:
Çözüm
Evet. G/ç hatası devam dosya transferlerini etkiler ve veri kaybı olur. Ancak görünüşe göre qBitTorrent bunu fark etmiş. Bozulan kısmı tekrar indirecektir.

Dilerseniz indirilmekte olan Torrent için içerik kontrolü yaptırabilirsiniz. İlgili Torrent içeriğine sağ tıklayıp "Force recheck" seçeneğini kullanın. Türkçesinde nasıl geçiyor bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1223706

Deniyorum.

Geri
Yukarı