G Pro X ile dışarıda gezmek sizce görgüsüzlük olur mu?

Skysea45

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar,
Konuya direkt olarak girmek gerekirse ben bu kulaklığı dışarıda fakat yolda ve sokakta hayati risklerden dolayı asla kullanmayacağım.
Ancak gittiğim dershanede derslerden sonra soru çözüm saatlerini değerlendiren birisi olarak vereceğim 5-10 dakikalık molalarda müzik dinlemek istiyorum ve halihazırda daha kaliteli bir müzik dinleme imkanım varken de bunu değerlendirmek istiyorum. Ayrıca kafa ve vücut yapım sevgili Ali Güngör'ünküyle neredeyse aynı. Bu nedenle pek abes durmuyor.
Bir diğer husus ta bildiğiniz üzere malum kulaklık yanında bir de kulak içi kulaklıklardan aşina olduğumuz ve ekte verdiğim üzere teknik adını bilmiyorum ancak mikrofonlu ve butonlu jak ile geliyor, dolayısıyla kulaklığın firması da benim düşünceme göre bu kulaklığın dışarıda da kullanılabilecek bir kulaklık olduğunu kast etmekte. Yani temelde pek bir sorun yok fakat yine de içime kurt düştü diyelim...

20200928_223537 (2).jpg

Asıl soruma gelecek olursak da söz konusu kulaklıkla bu mecralarda dolanmak sizce görgüsüzlük olarak görülebilir mi? Bu tür kulaklıklar ile dışarıda olmak konusundaki görüşleriniz neler merak etmekteyim.
Ayrıca bir yanlış anlaşılma olmasın; bu konuyu açmakta "asosyallik" ya da "başkasının ne dediğine bakma" durumları benim için bir sebep kesinlikle değil. Ben bu durumun aksine gayet rahat ve farkında birisi olduğumu düşünüyorum. Ancak bir insan evladı olarak dışarıdaki görüntüme değer verdiğim ve biraz da içimin rahat olması için konuyu açmış bulunmaktayım.

6 yıl sonra gelen cevap = İngilizcede kulaklığın iki karşılığı var : headphone ve headset. Headphone, dışarıda kullanım için uygun ve sadece müzik dinleyip gündelik işlerde kullanılacak kulaklıklar için oluşturulmuş bir tâbir. Headset ise oyun oynamaya müsait dışarıdan duruşu kaba olsa bile zaten sadece bilgisayar başında kulaklığı kullanacak olan kullanıcılar için oluşturulmuş bir tâbir. Olaya dönecek olursak benimde bir G pro X im var ve ingilizce satıcılarda bu kulaklık Headset olarak geçiyor yani yukarıda belirttiğim amaçlarda kullanılmak üzere üretilmiş. Ancak kimse sana kardeşim o kulaklık ne öyle demiyeceğine göre sana kalmış. Ben dışarıda kullanmıyorum kaba oluyor bence. Selametle

Yeni konular

Geri
Yukarı