G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V RAM iyi midir?

Addvar

Kilopat
Makaleler
4
RAM: G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35v Dual kit RAM (F4-3600C18D-32gvk)

Amazon Germany'den aldığım Corsair Vengeance RGB RT (2x16) 3600 MHz CL16 kit RAM'lerimden biri arızalandı. Corsair'e değişim için yazdım fakat Türkiye'nin nakliye sorunları ve teslimat ücretlerinden dolayı değişim yapamayacaklarını ilettiler (garantili ama Türkiye hariç...). Bu yüzden mecburi olarak RAM'leri iade edeceğim. Bu RAM'ler yerine de alternatif olarak F/P bu RAM'leri gözüme kestirdim. Herhangi bir şikayet vs. rastlamadım. Önerir misiniz? Ryzen uyumluluğu nasıldır?

Sistem:
MSI B450 Tomahawk Max II.
Ryzen 5 5600.

Ben de şu anda 4x8 GB kullanıyorum fakat pişman oldum öyle aldığıma. Keşke 2x16 alsaydım. Ryzen 9 kullanıyorum.

Herhangi bir mavi ekran problemiyle falan karşılaştınız mı hocam? RAM'lerle herhangi bir probleminiz oldu mu? Ne kadar süredir kullanıyorsunuz?
Mavi ekran yaşamadım fakat bios kendi kendine kapanıyordu, sebebi de şu ben xmp açtım fakat MHz leri otomatik seçiyordum bios dan o da haliyle açmıyor sonra kendi kendine reset atıyor ve açtığımda yine 2133 MHz oluyordu. Sonra yine xmp açtım, fakat MHz leri elle sectim 3600 sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Ramleri de tuhaf bir şekilde 2 eski 2 yeni 8GB var
1 eski 1 yeni 1 eski 1 yeni takınca çalıştı bir sürü varyasyonda denedim bunda açıldı.

Mavi ekran yaşamadım fakat bios kendi kendine kapanıyordu, sebebi de şu ben xmp açtım fakat MHz leri otomatik seçiyordum bios dan o da haliyle açmıyor sonra kendi kendine reset atıyor ve açtığımda yine 2133 MHz oluyordu. Sonra yine xmp açtım, fakat MHz leri elle sectim 3600 sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Ramleri de tuhaf bir şekilde 2 eski 2 yeni 8GB var
1 eski 1 yeni 1 eski 1 yeni takınca çalıştı bir sürü varyasyonda denedim bunda açıldı.
Birbirleriyle uyumlu olan RAM'ler kendi aralarında Dual şekilde çalışıyor olabilir hocam. Hayırlı olsun size de. Benim elimde 2 tane 8 GB vardı ama onları 2.elden sattım. 2 tane 16 GB yükseltmek için. Siz de öyle yapsaydınız keşke, sağlık olsun.

Çip olarak herhangi birşey çıkabilir.
Çok havada kalmış hocam. İyi ya da kötü bir diyeceğiniz var mı?

Birbirleriyle uyumlu olan RAM'ler kendi aralarında Dual şekilde çalışıyor olabilir hocam. Hayırlı olsun size de. Benim elimde 2 tane 8 GB vardı ama onları 2.elden sattım. 2 tane 16 GB yükseltmek için. Siz de öyle yapsaydınız keşke, sağlık olsun.

Çok havada kalmış hocam. İyi ya da kötü bir diyeceğiniz var mı?
Daha alalı 3 4 ay olmuştur satmayı düşünüyorum zaten hepsini. Sonra 2x32 GB düşünüyorum hocam. 128 GB a kadar destekliyor anakartım. Ben sanal Windows çok kullandığım için(Online oyun) bana ram gerekli oluyor. Hangi site aracılığı ile sattınız ikinci el olarak?

Geri
Yukarı