G.Skill 64 GB (2x32 GB) Ripjaws V siyah DDR4 3600MHz alınır mı?

Bütçe
4100
Anakart
Gigabayt h610
İşlemci
İ3 12100f
Evet arkadaşlar normalde @kino hocamın önerisine göre 32 GB ram alıcaktım ancak peder dedi yarısını ben karşılıyorum git 64'lüğü al bir daha benden RAM mam isteme dedi bende dedim canıma minnet. Ama sadece vatandan almaya okey ve vatan da şu anda 4095TL. Sizce alınır mı?

64 GB RAM o sistem için fazla lüks olur, 32 yeterli olmaz mı? Kalan bütçeyle başka ihtiyaçlarınızı da karşılarsınız hem.

64 GB RAM o sistem için fazla lüks olur, 32 yeterli olmaz mı? kalan bütçeyle başka ihtiyaçlarınızı da karşılarsınız hem.

Sadece oyun oynuyorsan gereksiz olur bence hocam.

Peder buna okey oldu başka bir şey almak istesem biraz tepki ile karşılaşabilirim.

Fiyat güzel. Fakat oyun oynayacaksınız gereksiz fazla RAM.
1-2 yıl sonra işlemci güncellemesi ile iş için kullanılacak sistem.

Sonuçta parayı size bırakmadı mı ama?

Bende 2K var kampanya webe özel olduğu için pederin kartından alacağım o da dedi git 64'lüğün al üstünü ben kapatacağım ancak bir daha bilgisayara saçma sapan paralar yatırmican. Yani pederin biraz insafına geldik diyebilirim. Zorlamaya gelmez.

Al geç dostum. DDR4'ün ölmesine daha çok var.

Hocam çipi nasıldır bu RAM'lerin? Overclock yapmayacağım ama XMP'de sorun yaşamak istemiyorum.

Bende 2K var kampanya webe özel olduğu için pederin kartından alacağım o da dedi git 64'lüğün al üstünü ben kapatacağım ancak bir daha bilgisayara saçma sapan paralar yatırmican. Yani pederin biraz insafına geldik diyebilirim. Zorlamaya gelmez.
Alın geçin o zaman hocam, 64 GB RAM ile göbek bile atarsınız :D

Hocam çipi nasıldır bu RAM'lerin? Overclock yapmayacağım ama XMP'de sorun yaşamak istemiyorum.

CL18 ise karışık çıkıyor. Intel'de nasıl olur bilmem ama AMD'de %99 kısmanız gerekirdi frekansı, 3466 3400 MHz civarlarına. RAM ile de alakası yok, anakart ve işlemci ile ilgili.

Geri
Yukarı