G.Skill 8 GB Ripjaws V ve Kingston 8 GB HyperX Fury uyumlu olur mu?

furkanarslanca

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim modeller uyumlu olur mu? Anakartım 32 GB'ye kadar destekliyor. Bende G.Skill 8 GB 2400 MHz var ama takviye yapmak istiyorum. G.Skill stoklarda bulunmadığı için alamadım ama ona benzer Kingston'un RAM'ini buldum. Linke tıklayarak uyumlu mu değil mi diye bakabilir misiniz ikisinin de linkini ekledim. Lütfen şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.:)

Nereden anladınız? Kaç v olduğunu, kaç MHz, CL olduğunu nereden biliyorsunuz?

Dalga mı geçiyorsunuz yoksa linkleri görmediniz mi?

İki RAM'in de özellikleri:

Voltaj; ikisi de 1.2v.
DDR; ikisi de DDR 4.
CL Değeri; ikisi de CL 15.
Bellek Frekansı; ikisi de 2400 Mhz.
Hafıza Kapasitesi; ikisi de 8 GB.

Ben bunlar dışında uyumlu çalışacağını engelleyecek bir şey görmüyorum. Siz görüyorsanız aydınlatın lütfen.

Voltaj; ikisi de 1.2v.
DDR; ikisi de DDR 4.
CL Değeri; ikisi de CL 15.
Bellek Frekansı; ikisi de 2400 Mhz.
Hafıza Kapasitesi; ikisi de 8 GB.

Ben bunlar dışında uyumlu çalışacağını engelleyecek bir şey görmüyorum. Siz görüyorsanız aydınlatın lütfen.
Farklı marka olduğu için performans düşüşü yaşanabilir. Beraber kullanılabilir ama dediğim gibi aynı model olmadığından performans düşüşü yaşayabilirsiniz.

Voltaj; ikisi de 1.2v.
DDR; ikisi de DDR 4.
CL değeri; ikisi de CL 15.
Bellek frekansı; ikisi de 2400 MHz.
Hafıza kapasitesi; ikisi de 8 GB.

Haha, kusura bakma dostum benim hatam. Aşaağıdaki linkler arasında boşluk olmayınca tek RAM olarak gördüm. Ayrıca başlıktaki RAM'i arattığımda CL 16 3200MHz RAM gördüm. Tekrar kusura bakmayın.

Farklı marka olduğu için performans düşüşü yaşanabilir. Beraber kullanılabilir ama dediğim gibi aynı model olmadığından performans düşüşü yaşayabilirsiniz.

Ne kadar bir performans düşüklüğünden bahsediyorsunuz ona göre almam lazım artık.
beyler Şimdi almalı mıyım almamalımıyım?

Geri
Yukarı