G.Skill ile Ballistix RAM birlikte çalışır mı?

The.Kıvırcık

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ck Enerji / Kesinti ve İş Gücü Operatörü
Daha önceden elimde G.Skill'in 8 GB RAM vardı. Yeni aldıgım bilgisayarda tek slot 16 GB balistic aldım. Yükseltirim sonra diye ama oyunlarda FPS kaybı yaşıyor gibi hissediyorum. O yüzden 8 GB G.Skill'i de takmak istiyorum. Sıkıntı yaratır mı? Yardımcı olur musunuz?

G.Skill Ripjaws 8 GB CL 16 3600MHz / Crucial balistic 16 GB CL16 3200MHz.
RAM'leri 3200Mhz'de çalıştırmayı deneyebilirsiniz. XMP veya DOCP profili açmaya çalışmayın. Büyük ihtimalle stabil olmayacaktır.
Emin olmak için 3200MHz'de çalıştırıp Memtest86 yapabilirsiniz.

Dual Channel'da çalışıyor mu bakmak için CPU-Z indirebilirsiniz.

RAM'leri doğru yerlere takmanız önemli, yeni anakartlarda genelde 2. ve 4. slota takılınıyor. Tabi 4 RAM slotu olan bir anakartınız olduğunu varsayarak söylüyorum.
Anakartınız nedir?
RAM'leri 3200Mhz'de çalıştırmayı deneyebilirsiniz. XMP veya DOCP profili açmaya çalışmayın. Büyük ihtimalle stabil olmayacaktır.

Doğru yerlere takmanız önemli RAM'leri yeni anakartlarda genelde 2. ve 4. slota takılınıyor. Tabi 4 RAM slotu olan bir anakartınız olduğunu varsayarak söylüyorum.
Anakartınız nedir?

Son düzenleme:
RAM'leri 3200MHz'de çalıştırmayı deneyebilirsiniz. XMP veya D.OC.P profili açmaya çalışmayın. Büyük ihtimalle stabil olmayacaktır.

RAM'leri doğru yerlere takmanız önemli, yeni anakartlarda genelde 2. ve 4. slota takılınıyor. Tabii 4 RAM slotu olan bir anakartınız olduğunu varsayarak söylüyorum.
Anakartınız nedir?

Anakartım 2 slotlu H610mh olması lazım.

Anakartım 2 slotlu H610mh olması lazım.
İki RAM'i takın. CMOS sıfırlayın. Bilgisayarı açın. BIOS'a girmeden Windows'a gelin ve CPU-Z'den Dual Channel olmuş mu onu kontrol edin. Eğer Dual Channel ise BIOS'a gidin ve RAM hızını 3200MHz olarak ayarlayın. Sonrasındaysa Memtest86 ile RAM'leri test edin.
Bir sıkıntı varsa dediğim Memtest86 bulacaktır. Yoksa kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı