G.Skill RAM RX 6600 sistem ile uyumlu mu?

mert kesler

Centipat
Daha fazla  
Islemci R5 5500.
Ekran kartı RX 6600.
M.2 SSD Kingston nvm2 snv2s 500GB.
Anakart B450M k II (alacağım)

Bu sisteme G.Skill Ripjaws 3600MHz CL18 modelini almayi dusunuyorum uyumlu olur mu kullanabilir miyim?

Herhangi bir OC islemiyle 3200-3600 arasi bir hizda kullanabilir miyim?

RAM frekansını belirleyen anakarttır, işlemci değil.

Bende öyle biliodum ama çoğu kisi anakartin yaninda işlemcinin de cok önemli olduğunu söyledi o yuzden kafam karıştı. Yani diyosunuz ki bu RAM'leri alirsam bir sorun yaşamam ve 3600MHz de kullanabilirim. Peki bu zarar verir mi veya ömrünü kısaltir mi?

Niye zarar versin hocam ? Bir sıkıntı yaşamassınız, ayrıca oc dediğiniz olay yok ramlerde. Sadece biostan XMP açacaksınız ve tam verim alacaksınız ramlerden.

Niye zarar versin hocam? Bir sıkıntı yaşamazsınız, ayrıca OC dediğiniz olay yok RAM'lerde. Sadece BIOS'tan XMP açacaksınız ve tam verim alacaksınız RAM'lerden.

O konuyu cok bilmiyorum o yuzden kendimce anlatmaya çalıştım demeye çalıştığım RAM profilleri var ASUS bioslarinda profil 1'e alinca kendi en yüksek ayarlara cikartiyor RAM'i onu demek istedim. Ayni seyi diyoruz galiba değil mi?

O konuyu cok bilmiyorum o yuzden kendimce anlatmaya çalıştım demeye çalıştığım RAM profilleri var ASUS bioslarinda profil 1'e alinca kendi en yüksek ayarlara cikartiyor RAM'i onu demek istedim. Ayni seyi diyoruz galiba değil mi?
Aynı şeyden bahsediyoruz bu olay dediğim XMP oluyor. Konuyu bitirmek gerekirse hocam, anakartınız 4400 Mhz ye kadar destek veriyor ve bahsettiğiniz ramler ile sorun yaşamassınız.

Sana bu olayın böyle olmadığını bir önceki açmış olduğun konuda açıklamıştım, üstüne hâlâ bunu demen garip.

Biliyorum ama senden sonra ve önce çoğu kişi işlemcinin de onemli olduğunu söylemişti aksini soyleyen sadece sen vardın ki bende anakartin önemli olduğunu biliyorum ama bu islerden fazla anlamadığım icin daha fazla arastirma yapmak zorunda kaldim o yuzden sadece bu konuya ozel bir konu acmam gerekti. Senin dedigin yanlış demedim beni yanlış anlama a ma daha fazla bilgiye ihtiyacım vardi bende teyit etmek icin daha fazla kisiye ulasmak istedim.

Geri
Yukarı