G.Skill RAM'leri 3200 MHz'e çıkarma

quarssys

Femtopat
Daha fazla  
Sistem özelliklerim.
AMD Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
G.Skill 16 GB (8+8) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16.
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC.
Kioxia Exceria 500GB NVMe M.2 SSD.
Corsair CV550 550W 80+ Bronze 120mm fanlı PSU.
Game booster GB-L06B RGB mesh kasa.

Bilgisayarı ilk aldığımda 3200'e çektim. Hiçbir sıkıntı olmadan kullandım. Sonradan yanlışlıkla BIOS'u sıfırladım. Tekrar 3200'e çekeyim dedim PC kapandı bir daha açılmadı. Aldığım yere götürdüm BIOS'u sıfırladılar PC açtılar ama 3200 biz yapamayız size kalmış bir şey dediler geri verdiler. Ben 3200'e çektiğim zaman BIOS'a guncelleme gelmişti ondan dolayı olmuş olabilir mi? Sonradan güncelledim ama şu an 3200'e çekersem kapanır diye yapmıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
3200 yapın, açılmazsa BIOS pilini söküp geri takın. Fişe takılı değilken çıkartmalısınız ve birkaç dakika bekletmeniz gerek.
yaptım dedıgınızı sonra tekrar yukseltmeyı denedım yıne kapandı
evet denetım guncellemesı o ara eskıydı ondan dolayı olmus olabılır mı acaba suan guncel

3200 MHZ'ye zorlamayın. Bir altındaki değeri seçin, gerekirse XMP'den değil manuel olarak seçeneklerden seçin. 3200 MHZ olunca ekstra voltaj verilebilir belki de yapan arkadaş bunu yapmıştır.

Kapanmaz görüntü gelmez. Gelmediği taktirde eskisine döndürmek oldukça basit anakart üzerinde yer alan BIOS pili var sistem kapalıyken çıkarın 3-4 dk bekleyin sonra takıp ve ardından sistemi çalıştırırsanız RAM MHZ değerleri ilk aldığınız güne döner.

Kapanmaz görüntü gelmez. Gelmediği taktirde eskisine döndürmek oldukça basit anakart üzerinde yer alan BIOS pili var sistem kapalıyken çıkarın 3-4 dk bekleyin sonra takıp ve ardından sistemi çalıştırırsanız RAM MHZ değerleri ilk aldığınız güne döner.
ınt baktım yaptım aynısını 2. kez yaptıgımda pc acılmadı 3. tekrar yaptım yıne acılmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı